Licensed to Lynchburg AL Championship Meet
                                        Hy-Tek's Meet Manager 1/6/2006 03:38 PM
                       ACHS vs. BHS vs. SRHS - 1/5/2006                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brookville High School  'A'                      NT    2:12.00        
     1) Drewry, Robert                  2) Conrad, Collin M               
     3) Brame, Jason C                  4) Olsen, Robert                  
  2 Amherst County High School-VA  'A'          2:22.59    2:21.07        
     1) Crago, Adam G JR                2) Coleman, Mike L JR             
     3) Brizendine, Jordan A JR         4) Hudson, Caleb C SR             
  3 Amherst County High School-VA  'B'               NT    2:46.62        
     1) Bost, Jamie JR                  2) McGinn, Matt SO                
     3) Payne, Lee L JR                 4) Payne, Tim SR                  
 
Event 2  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brookville High School  'A'                      NT    2:20.84        
     1) Williams, Alissa L              2) Overstreet, Lee E              
     3) Musgrove, Morgan                4) Engel, Jennifer                
  2 Staunton River High School  'A'             2:36.13    2:38.45        
     1) Chattin, Brittany               2) Thumann, Lauren                
     3) Martin, Sami                    4) Millender, Grace               
  3 Amherst County High School-VA  'A'          2:33.34    2:38.48        
     1) Thomas, Renay R JR              2) Pierce, Jennifer L SR          
     3) Simpson, Melissa A JR           4) Carroll, Wendy JR              
  4 Brookville High School  'B'                      NT    2:40.97        
     1) Welch, Kristina                 2) Cash, Brittany                 
     3) Deacon, Brittany                4) Blanks, Meghan                 
  5 Amherst County High School-VA  'B'               NT    3:10.06        
     1) Hall, Melanie T JR              2) Gowen, Brittani L JR           
     3) Gibson, Emma FR                 4) Hallberg, Brittany T SO        
 
Event 3  Boys 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Robert          Bees                      NT    2:27.25        
  2 Crago, Adam G       JR Lancers-VA           2:37.17    2:34.06        
  3 Wilder, Drew           Bees                      NT    2:34.54        
  4 Payne, Tim          SR Lancers-VA                NT    3:51.77        
 
Event 4  Girls 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conrad, Lindsay        Bees                      NT    2:34.97        
  2 Phillips, Lily         Bees                      NT    2:38.20        
  3 Gisiner, Courtney      Golden Eagles        3:05.37    3:03.02        
  4 Thumann, Lauren        Golden Eagles             NT    3:13.30        
  5 Gowen, Brittani L   JR Lancers-VA           3:20.92    3:27.92        
  6 Dallison, Audra L   JR Lancers-VA           3:14.76    3:30.55        
 -- Bruce, Stephanie       Bees                      NT   X2:59.40        
 -- Smith, Ashley       FR Lancers-VA                NT   X3:44.72        
 -- Marston, Jessica       Bees                      NT        XDQ        
 
Event 5  Boys 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conrad, Collin M       Bees                      NT    2:26.58        
  2 Brizendine, Jordan  JR Lancers-VA           3:25.88    3:17.18        
  3 Coleman, Mike L     JR Lancers-VA                NT    3:22.30        
 
Event 6  Girls 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chattin, Brittany      Golden Eagles        2:51.55    2:48.69        
  2 Simpson, Melissa A  JR Lancers-VA           3:03.95    2:53.22        
  3 Musgrove, Morgan       Bees                      NT    2:57.07        
  4 Overstreet, Lee E      Bees                      NT    3:08.38        
  5 Millender, Grace       Golden Eagles             NT    3:30.71        
  6 Carroll, Wendy      JR Lancers-VA                NT    3:47.88        
 
Event 7  Boys 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Light, Breck           Bees                      NT      32.61        
  2 McGinn, Matt        SO Lancers-VA                NT      33.70        
  3 Wentzel, Nathan        Golden Eagles          38.26      34.10        
  4 Payne, Lee L        JR Lancers-VA                NT      36.01        
 -- Cole, Kyle             Bees                      NT     X34.09        
 -- Mortin, Austin         Golden Eagles             NT         DQ        
 
Event 8  Girls 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engel, Jennifer        Bees                      NT      29.21        
  2 Williams, Alissa L     Bees                      NT      29.43        
  3 Nelson, Jessie         Golden Eagles             NT      31.49        
  4 Simpson, Melissa A  JR Lancers-VA             30.51      31.84        
  5 Thomas, Renay R     JR Lancers-VA             36.07      34.24        
  6 Phillips, Amber        Golden Eagles          46.25      46.41        
 -- Allamong, Kasey        Bees                      NT     X36.89        
 -- Hobbs, Jessica         Bees                      NT     X36.99        
 -- Goff, Rachel           Bees                      NT     X37.98        
 -- Mays, C                Bees                      NT     X38.02        
 -- Grigg, E               Bees                      NT     X38.19        
 -- Cannon, Aislynn        Bees                      NT     X39.45        
 -- Tomlin, Meaghan        Bees                      NT     X39.74        
 -- DiGiouanni, Kayla   JR Lancers-VA                NT     X44.70        
 -- Creasy, Jessica L   JR Lancers-VA             48.34     X47.29        
 -- McKinney, Autumn    FR Lancers-VA                NT     X52.47        
 -- Steele, A              Bees                      NT        XDQ        
 
Event 9  Boys 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brame, Jason C         Bees                      NT    1:05.61        
  2 Crago, Adam G       JR Lancers-VA                NT    1:19.62        
  3 Brizendine, Jordan  JR Lancers-VA                NT    1:37.39        
 
Event 10  Girls 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hines, Lauren          Bees                      NT    1:14.53        
  2 Deacon, Brittany       Bees                      NT    1:29.96        
  3 Martin, Sami           Golden Eagles        1:37.98    1:44.07        
  4 Carroll, Wendy      JR Lancers-VA                NT    1:56.68        
 -- Hyman, Katelyn         Bees                      NT   X2:04.73        
 -- Garrett, Jenny R    SR Lancers-VA                NT         DQ        
 
Event 11  Boys 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wilder, Drew           Bees                      NT    1:08.65        
  2 Hudson, Caleb C     SR Lancers-VA           1:12.76    1:09.70        
  3 Light, Breck           Bees                      NT    1:17.58        
  4 Bost, Jamie         JR Lancers-VA                NT    1:21.00        
  5 Wentzel, Nathan        Golden Eagles        1:35.70    1:25.83        
 -- Cole, Kyle             Bees                      NT   X1:15.33        
 
Event 12  Girls 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engel, Jennifer        Bees                      NT    1:07.83        
  2 Cannon, Aislynn        Bees                      NT    1:18.67        
  3 Hallberg, Brittany  SO Lancers-VA           1:25.18    1:20.77        
  4 Martin, Sami           Golden Eagles        1:25.70    1:33.67        
  5 Garrett, Jenny R    SR Lancers-VA           1:27.25    1:44.12        
  6 Phillips, Amber        Golden Eagles             NT    1:44.51        
 -- Allamong, Kasey        Bees                      NT   X1:30.89        
 -- Hall, Melanie T     JR Lancers-VA           1:30.07   X1:31.64        
 -- Tomlin, Meaghan        Bees                      NT   X1:34.21        
 -- Hart, Kari N        SO Lancers-VA           1:56.29   X1:40.04        
 -- DiGiouanni, Kayla   JR Lancers-VA                NT   X1:50.55        
 -- Creasy, Jessica L   JR Lancers-VA           1:53.07   X1:53.35        
 
Event 13  Boys 500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brame, Jason C         Bees                      NT    5:34.44        
  2 Olsen, Robert          Bees                      NT    7:08.51        
  3 Payne, Lee L        JR Lancers-VA                NT    8:49.77        
  4 McGinn, Matt        SO Lancers-VA                NT    9:26.40        
 
Event 14  Girls 500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dray, Brittany N       Bees                      NT    6:30.48        
  2 Phillips, Lily         Bees                      NT    6:45.14        
  3 Chattin, Brittany      Golden Eagles        6:54.26    6:46.72        
  4 Pierce, Jennifer L  SR Lancers-VA           8:25.34    7:37.03        
  5 Hines, Sarah           Bees                      NT   x7:40.23        
  6 Millender, Grace       Golden Eagles        8:29.32    7:53.57        
  7 Dallison, Audra L   JR Lancers-VA                NT    9:27.42        
 
Event 15  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Amherst County High School-VA  'A'          2:00.28    2:05.47        
     1) Hudson, Caleb C SR              2) Coleman, Mike L JR             
     3) Brizendine, Jordan A JR         4) Crago, Adam G JR               
  2 Brookville High School  'A'                      NT    2:11.92        
     1) Cole, Kyle                      2) Light, Breck                   
     3) Witcher, Matt M                 4) Wilder, Drew                   
 
Event 16  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brookville High School  'A'                      NT    2:00.88        
     1) Williams, Alissa L              2) Musgrove, Morgan               
     3) Engel, Jennifer                 4) Hines, Lauren                  
  2 Staunton River High School  'A'                  NT    2:26.59        
     1) Nelson, Jessie                  2) Chattin, Brittany              
     3) Phillips, Amber                 4) Gisiner, Courtney              
  3 Brookville High School  'B'                      NT    2:28.97        
     1) Welch, Kristina                 2) Burton, Kelsey R               
     3) Blanks, Meghan                  4) Cash, Brittany                 
  4 Amherst County High School-VA  'A'          2:12.55    2:35.64        
     1) Garrett, Jenny R SR             2) Dallison, Audra L JR           
     3) Gowen, Brittani L JR            4) Hallberg, Brittany T SO        
  5 Amherst County High School-VA  'B'               NT    2:55.88        
     1) Hall, Melanie T JR              2) Hart, Kari N SO                
     3) Smith, Ashley FR                4) Creasy, Jessica L JR           
 
Event 17  Boys 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Drewry, Robert         Bees                      NT    1:32.44        
  2 Bost, Jamie         JR Lancers-VA                NT    1:33.35        
  3 Payne, Tim          SR Lancers-VA                NT    1:57.88        
 
Event 18  Girls 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Alissa L     Bees                      NT    1:14.98        
  2 Dray, Brittany N       Bees                      NT    1:20.39        
  3 Nelson, Jessie         Golden Eagles        1:25.63    1:23.91        
  4 Thomas, Renay R     JR Lancers-VA           1:39.71    1:34.49        
  5 Hall, Melanie T     JR Lancers-VA           1:47.25    1:46.59        
 -- Welch, Kristina        Bees                      NT   X1:32.30        
 -- Burton, Kelsey R       Bees                      NT   X1:43.66        
 -- Smith, Ashley       FR Lancers-VA                NT   X1:48.32        
 -- Hart, Kari N        SO Lancers-VA           2:07.20   X1:51.83        
 -- Gibson, Emma        FR Lancers-VA                NT   X2:07.10        
 
Event 19  Boys 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conrad, Collin M       Bees                      NT    1:17.30        
  2 Hudson, Caleb C     SR Lancers-VA           1:30.62    1:34.86        
  3 Coleman, Mike L     JR Lancers-VA           1:38.90    1:37.82        
  4 Witcher, Matt M        Bees                      NT    1:39.32        
 -- Mortin, Austin         Golden Eagles        1:48.29         DQ        
 
Event 20  Girls 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Overstreet, Lee E      Bees                      NT    1:28.08        
  2 Musgrove, Morgan       Bees                      NT    1:30.83        
  3 Thumann, Lauren        Golden Eagles        1:35.69    1:35.81        
  4 Pierce, Jennifer L  SR Lancers-VA           1:35.35    1:37.24        
  5 Gisiner, Courtney      Golden Eagles             NT    1:38.41        
  6 Gowen, Brittani L   JR Lancers-VA           1:50.80    1:49.13        
 -- Cash, Brittany         Bees                      NT   X1:42.23        
 -- Hallberg, Brittany  SO Lancers-VA           1:52.50   X1:51.06        
 -- McKinney, Autumn    FR Lancers-VA                NT   X2:09.53        
 -- Gibson, Emma        FR Lancers-VA                NT        XDQ        
 -- Burnett, Lauren        Bees                      NT        XDQ        
 
Event 21  Boys 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brookville High School  'A'                      NT    4:22.95        
     1) Brame, Jason C                  2) Olsen, Robert                  
     3) Conrad, Collin M                4) Wilder, Drew                   
  2 Amherst County High School-VA  'A'          4:44.17    5:56.46        
     1) McGinn, Matt SO                 2) Bost, Jamie JR                 
     3) Payne, Lee L JR                 4) Payne, Tim SR                  
 
Event 22  Girls 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brookville High School  'A'                      NT    4:56.59        
     1) Hines, Lauren                   2) Dray, Brittany N               
     3) Phillips, Lily                  4) Conrad, Lindsay                
  2 Amherst County High School-VA  'A'          5:40.85    5:24.04        
     1) Simpson, Melissa A JR           2) Pierce, Jennifer L SR          
     3) Carroll, Wendy JR               4) Thomas, Renay R JR             
  3 Brookville High School  'B'                      NT    5:30.88        
     1) Deacon, Brittany                2) Blanks, Meghan                 
     3) Marston, Jessica                4) Bruce, Stephanie               
  4 Staunton River High School  'A'             5:27.68    5:38.55        
     1) Thumann, Lauren                 2) Nelson, Jessie                 
     3) Martin, Sami                    4) Millender, Grace               
  5 Amherst County High School-VA  'B'               NT    7:13.70        
     1) Dallison, Audra L JR            2) Garrett, Jenny R SR            
     3) DiGiouanni, Kayla JR            4) McKinney, Autumn FR