Licensed to Brookville High School      Hy-Tek's Meet Manager 5/3/2006 09:07 PM
                           brk vsliberty - 5/3/2006                            
                                   5/3/2006                                    
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hurt, Kenara                 minutemen                12.93   2    4  
  2 Wooldridge, Jesse            Brk                      13.35   1    1.5
  2 Parker, Shelly               Brk                      13.35   2    1.5
  4 Jones, Alecia                Brk                      13.75   1 
  5 Lewis, Candace               Brk                      13.80   2 
  6 Exum, Melody                 Brk                      13.83   2 
  7 Jackson, Jenna               Brk                      14.15   2 
  8 Brunk, Valerie               Brk                      14.38   2 
 -- Comer, Haley                 minutemen               X13.93   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hurt, Kenara                 minutemen                25.78   2    4  
  2 Parker, Shelly               Brk                      26.00   2    2  
  3 Wallace, Essie               Brk                      26.25   2    1  
  4 Jackson, Jenna               Brk                      26.88   2 
  5 Lewis, Candace               Brk                      27.52   2 
  6 Jones, Alecia                Brk                      28.18   1 
 -- Brunk, Valerie               Brk                         NT   1 
 -- Davis, Carrie                minutemen                  XNT   1 
 -- Wilson, Kara                 Brk                         NT   1 
 -- Exum, Melody                 Brk                         NT   2 
 -- Comer, Haley                 minutemen               X30.30   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Parker, Shelly               Brk                    1:00.40   2    4  
  2 Hurt, Kayla                  minutemen              1:01.98   2    2  
  3 Wallace, Essie               Brk                    1:02.28   2    1  
  4 Davis, Kaitlyn               minutemen              1:03.77   2 
  5 Ware, Courtney               Brk                    1:09.63   1 
  6 Daniels, April               minutemen              1:11.36   1 
 -- Alston, Jasmine              minutemen                   NT   2 
 -- Davis, Carrie                minutemen             X1:19.46   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Barksdale, Tee Al            Brk                    2:49.45     4  
  2 Benjamin, Marcia             Brk                    3:01.05     2  
  3 Wilson, Emily                Brk                    3:08.70     1  
  4 Burroughs, Kaitlyn           minutemen              3:20.88  
  5 Blake, Alysia                minutemen              3:25.70  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Newman, Angela               Brk                    6:22.89     4  
  2 Burroughs, Kaitlyn           minutemen              7:18.02     2  
 -- Whyte, Amy                   minutemen                   NT  
 -- Sloan, Magee                 minutemen                   NT  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reeves, Janelle              Brk                   11:37.00     4  
  2 Newman, Angela               Brk                   13:47.00     2  
  3 Williams, Alissa             Brk                   13:51.00     1  
 -- Whyte, Amy                   minutemen                   NT  
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Myers, Ashley                Brk                      18.00     4  
  2 Spinner, Loreal              minutemen                18.20     2  
 -- Spinner, Natasha             minutemen                   NT  
 -- Watts, Karina                Brk                         NT  
 -- Marshall, Mecole             Brk                         NT  
 
Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Spinner, Natasha             minutemen              1:05.71     4  
 -- Spinner, Loreal              minutemen                   NT  
 -- Watts, Karina                Brk                         NT  
 -- Marshall, Mecole             Brk                         NT  
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Liberty  'A'                                          51.97     4  
     1) Hurt, Kayla                     2) Davis, Kaitlyn                 
     3) Alston, Jasmine                 4) Hurt, Kenara                   
  2 Brookville  'A'                                       52.24  
     1) Jackson, Jenna                  2) Marshall, Mecole               
     3) Exum, Melody                    4) Lewis, Candace                 
 -- Brookville  'B'                                          NT  
     1) Brunk, Valerie                  2) Myers, Ashley                  
     3) Wilson, Kara                    4) Wooldridge, Jesse              
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookville  'A'                                     4:16.10     4  
     1) Wallace, Essie                  2) Ware, Courtney                 
     3) Watts, Karina                   4) Benjamin, Marcia               
  2 Liberty  'A'                                        4:31.30  
     1) Davis, Kaitlyn                  2) Daniels, April                 
     3) Hurt, Kayla                     4) Alston, Jasmine                
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookville  'A'                                    12:06.89     4  
     1) Barksdale, Tee Al               2) Reeves, Janelle                
     3) Williams, Alissa                4) Wilson, Emily                  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Shelly               Brk                    4-06.00     4  
 -- Sloan, Magee                 minutemen                   NH  
 -- Davis, Kaitlyn               minutemen                   NH  
 -- Wilson, Kara                 Brk                         NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Myers, Ashley                Brk                    8-06.00     4  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Kaitlyn               minutemen             15-03.00     4  
  2 Wallace, Essie               Brk                   14-07.00     2  
  3 Alston, Jasmine              minutemen             14-05.00     1  
  4 Wooldridge, Jesse            Brk                   13-03.50  
  5 Hurt, Kenara                 minutemen             13-03.00  
  6 Hurt, Kayla                  minutemen             13-01.00  
  7 Exum, Melody                 Brk                   12-07.50  
  8 Brunk, Valerie               Brk                   12-03.00  
 -- Myers, Ashley                Brk                         ND  
 -- Wilson, Kara                 Brk                         ND  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hurt, Kenara                 minutemen             31-09.50     4  
  2 Wooldridge, Jesse            Brk                   30-09.50     2  
  3 Brunk, Valerie               Brk                   29-05.50     1  
 -- Hurt, Kayla                  minutemen                   ND  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Jennifer           Brk                   32-09.25     4  
  2 Wilson, Kara                 Brk                   31-08.00     2  
  3 Creasey, Jessica             Brk                   23-10.00     1  
  4 Quick, Erica                 minutemen             21-08.00  
  5 Phillips, Elizabeth          Brk                   19-07.00  
  6 Krotke, Jenna                Brk                   18-01.50  
  7 Blake, Alysia                minutemen             17-06.25  
 -- Spinner, Loreal              minutemen                   ND  
 -- Busse, Kaytei                Brk                         ND  
 -- Whyte, Amy                   minutemen                   ND  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Jennifer           Brk                   92-06.25     4  
  2 Spinner, Loreal              minutemen                75-09     2  
  3 Blake, Alysia                minutemen                67-05     1  
  4 Creasey, Jessica             Brk                      65-00  
  5 Phillips, Elizabeth          Brk                   62-08.25  
  6 Quick, Erica                 minutemen             58-02.25  
  7 Krotke, Jenna                Brk                   47-08.75  
 -- Whyte, Amy                   minutemen                   ND  
 -- Busse, Kaytei                Brk                         ND  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Webb, Zach                   minutemen                11.00   3    4  
  2 Oulds, Hugh                  Brk                      11.03   3    1.5
  2 Houston, Stacey              Brk                      11.03   3    1.5
  4 Smith, Antione               minutemen                11.40   3 
  4 Poindexter, Julian           minutemen                11.40   3 
  6 Press, Benjamin              minutemen                11.69   3 
  7 Goh, Chris                   Brk                      11.91   2 
  8 Pascale, John                Brk                      12.36   2 
  9 Scott, Sam                   Brk                      12.54   1 
 10 Curling, Daniel              Brk                      12.87   1 
 11 Curling, Andrew              Brk                      12.91   1 
 12 Fuqua, TJ                    minutemen                13.39   2 
 13 McCoy, Malcolm               minutemen                13.43   2 
 14 Tesnow, Eric                 minutemen                15.70   1 
 -- Johnson, Sidney              Brk                         NT   2 
 -- Thomas, Robert               Brk                         NT   1 
 -- Nixon, Ethan                 Brk                         NT   2 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Webb, Zach                   minutemen                22.14   4    4  
  2 Oulds, Hugh                  Brk                      22.75   4    2  
  3 Webb, Ryan                   minutemen                22.87   4    1  
  4 Hairston, Brandon            minutemen                23.33   3 
  5 Goh, Chris                   Brk                      24.37   3 
  6 McCoy, Mark                  minutemen                24.59   1 
  7 Sharp, James                 Brk                      25.22   3 
  8 Martin, Bryce                minutemen                25.57   3 
  9 Epperson, Andrew             Brk                      25.63   1 
 10 Hayden, Jonathan             minutemen                27.07   3 
 11 Fuqua, TJ                    minutemen                28.76   1 
 12 Tesnow, Eric                 minutemen                33.79   1 
 -- Nixon, Ethan                 Brk                         NT   3 
 -- Thompson, Wayne              Brk                         NT   2 
 -- Curling, Andrew              Brk                         NT   2 
 -- Houston, Stacey              Brk                         NT   4 
 -- McCoy, Malcolm               minutemen                   NT   2 
 -- Smith, Antione               minutemen                   NT   4 
 -- Mayfield, Brian              minutemen                   NT   2 
 -- Curling, Daniel              Brk                         NT   2 
 -- Scott, Sam                   Brk                         NT   2 
 -- Poindexter, Julian           minutemen                   NT   4 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Webb, Ryan                   minutemen                51.50   3    3  
  1 Mason, Chad                  Brk                      51.50   3    3  
  3 McDaniel, Brad               Brk                      52.65   3    1  
  4 Christian, Reggie            Brk                      53.17   3 
  5 Harmon, Michael              minutemen                55.19   2 
  6 Sharp, James                 Brk                      55.25   2 
  7 Jarry, Jeremy                Brk                      56.70   3 
  8 Norman, Michael              Brk                      57.62   2 
  9 Pascale, John                Brk                      59.03   2 
 10 Martin, Bryce                minutemen                59.66   2 
 11 Marshall, Marcus             Brk                    1:00.05   1 
 12 Mayfield, Brian              minutemen              1:00.62   1 
 13 Hayden, Jonathan             minutemen              1:00.86   2 
 14 Fuqua, TJ                    minutemen              1:07.38   1 
 -- Webb, Zach                   minutemen                   NT   3 
 -- Washington, Mickel           Brk                         NT   1 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nellum, Jermaine             minutemen              2:07.30     4  
  2 Wilson, Zack                 Brk                    2:08.12     2  
  3 Mariner, Van                 Brk                    2:24.00     1  
  4 North, Shawn                 Brk                    2:26.31  
  5 Broda, Kyle                  Brk                    2:34.75  
  6 Arrington, Austin            minutemen              2:38.96  
  7 Nunn, Jesse                  Brk                    2:40.27  
 -- Flint, Kenny                 minutemen                   NT  
 -- Harmon, Michael              minutemen                   NT  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reeves, Will                 Brk                    4:46.22     4  
  2 Flint, Kenny                 minutemen              4:56.00     2  
  3 Weston, Griffin              Brk                    4:57.00     1  
  4 Wilson, Jake                 Brk                    5:05.00  
  5 Scott, Ian                   minutemen              5:48.00  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reeves, Will                 Brk                   11:02.50     4  
  2 Arthur, Jacob                Brk                   11:03.86     2  
  3 Weston, Griffin              Brk                   11:36.79     1  
  4 King, Cameron                Brk                   11:57.18  
  5 Witt, Hunter                 Brk                   12:12.59  
 -- Scott, Ian                   minutemen                   NT  
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tannian, Michael             Brk                      15.60     4  
  2 Christian, Reggie            Brk                      15.90     2  
  3 Quick, Jacob                 minutemen                16.38     1  
 
Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tannian, Michael             Brk                      41.99     4  
  2 Quick, Jacob                 minutemen                42.05     2  
  3 Flint, Kenny                 minutemen                45.19     1  
 -- Bollinger, Ryne              minutemen                   NT  
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookville  'A'                                       44.01     4  
     1) Houston, Stacey                 2) Jarry, Jeremy                  
     3) Mason, Chad                     4) Oulds, Hugh                    
  2 Liberty  'A'                                          44.24  
     1) McCoy, Mark                     2) Hairston, Brandon              
     3) Press, Benjamin                 4) Webb, Zach                     
  3 Brookville  'D'                                       50.04  
     1) Pascale, John                   2) Scott, Sam                     
     3) Washington, Mickel              4) James, Tres                    
  4 Brookville  'C'                                       50.50  
     1) Anderson, Josh                  2) Jackson, Ryan                  
     3) Mullen, Kyle                    4) Howard, Jimmy                  
 -- Brookville  'B'                                          NT  
     1) Johnson, Sidney                 2) Epperson, Andrew               
     3) Everhart, Matt                  4) Broda, Kyle                    
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Liberty  'A'                                        3:38.12     4  
     1) Nellum, Jermaine                2) Webb, Ryan                     
     3) Bollinger, Ryne                 4) Quick, Jacob                   
  2 Brookville  'A'                                     3:45.15  
     1) Christian, Reggie               2) Mason, Chad                    
     3) McDaniel, Brad                  4) Nixon, Ethan                   
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Liberty  'A'                                        9:01.56     4  
     1) Arrington, Austin               2) Bollinger, Ryne                
     3) Smith, Antione                  4) Nellum, Jermaine               
  2 Brookville  'A'                                     9:08.32  
     1) North, Shawn                    2) Mariner, Van                   
     3) King, Cameron                   4) Wilson, Jake                   
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nixon, Ethan                 Brk                    6-00.00     4  
  2 James, Tres                  Brk                    5-10.00     2  
  3 Webb, Ryan                   minutemen              5-04.00     0.5
  3 Mason, Chad                  Brk                    5-04.00     0.5
 -- Flint, Kenny                 minutemen                   NH  
 -- Epperson, Andrew             Brk                         NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Epperson, Andrew             Brk                   12-00.00     4  
  2 Everhart, Matt               Brk                    8-06.00     2  
  3 Broda, Kyle                  Brk                       8.50     1  
 -- Johnson, Sidney              Brk                         NH  
 -- Goh, Chris                   Brk                         NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McCoy, Mark                  minutemen             18-03.50     4  
  2 Everhart, Matt               Brk                   18-00.00     2  
  3 Oulds, Hugh                  Brk                   17-10.00     1  
  4 Webb, Ryan                   minutemen             17-03.00  
  4 Houston, Stacey              Brk                   17-03.00  
  6 Johnson, Sidney              Brk                   15-05.00  
 -- Webb, Zach                   minutemen                   ND  
 -- Smith, Antione               minutemen                   ND  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McCoy, Mark                  minutemen             38-08.00     4  
 -- Tannian, Michael             Brk                         ND  
 -- James, Tres                  Brk                         ND  
 -- Webb, Ryan                   minutemen                   ND  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kuster, Erik                 minutemen             42-07.25     4  
  2 Howard, Jimmy                Brk                   36-00.25     2  
  3 Key, Jason                   minutemen             35-11.50     1  
  4 Gray, Chris                  Brk                   35-05.25  
  5 Mullen, Kyle                 Brk                   34-10.25  
  6 Creasy, Cory                 Brk                   32-11.25  
  7 Hatcher, Tyler               minutemen             31-11.00  
  8 Patterson, Cory              Brk                   31-04.00  
  9 Rainey, William              minutemen             30-02.00  
 10 Martin, Matt                 Brk                   27-11.00  
 11 Bateman, Jarred              Brk                   27-09.00  
 12 Arrington, Austin            minutemen             19-09.00  
 -- Rich, Cody                   Brk                         ND  
 -- Bennett, Zach                minutemen                   ND  
 -- Anderson, Josh               Brk                         ND  
 -- Giles, Ronnie                minutemen                   ND  
 -- Jackson, Ryan                Brk                         ND  
 -- Bolling, Devin               Brk                         ND  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kuster, Erik                 minutemen            137-00.50     4   137.5
  2 Howard, Jimmy                Brk                     116-05     2  
  3 Giles, Ronnie                minutemen             97-03.50     1  
  4 Gray, Chris                  Brk                      93-05  
  5 Anderson, Josh               Brk                      90-01  
  6 Key, Jason                   minutemen                84-00  
  7 Mullen, Kyle                 Brk                   81-09.50  
  8 Martin, Matt                 Brk                      75-03  
  9 Bolling, Devin               Brk                   75-00.75  
 10 Hatcher, Tyler               minutemen                68-02  
 10 Bennett, Zach                minutemen                68-02  
 12 Arrington, Austin            minutemen                67-03  
 -- Jackson, Ryan                Brk                         ND  
 -- Creasy, Cory                 Brk                         ND  
 -- Overstreet, Timmy            minutemen                   ND  
 -- McDaniel, Brad               Brk                         ND  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Brookville                  65        2) Liberty                    34   
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Brookville                  58.50     2) Liberty                    48.50