Licensed to Brookville High School     Hy-Tek's Meet Manager 5/10/2006 08:11 PM
              Brookville vs. Liberty, Staunton River - 5/10/2006               
                                   5/10/2006                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hurt, Kenara                 minutemen                13.31   2    5  
  2 Craghead, Lakisha            Staunton River           13.92   2    3  
  3 Wooldridge, Jesse            Brk                      14.06   1    2  
  4 Exum, Melody                 Brk                      14.08   2    1  
  5 Parker, Shelly               Brk                      14.23   2 
  6 Lewis, Candace               Brk                      14.35   2 
  7 Jackson, Jenna               Brk                      14.45   2 
  8 Jones, Alecia                Brk                      14.49   1 
  9 Brown, Markeia               Staunton River           14.75   1 
 -- Brunk, Valerie               Brk                         NT   1 
 -- Robinson, Laquaksha          Staunton River          X14.05   1 
 -- Comer, Haley                 minutemen               X15.09   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hurt, Kenara                 minutemen                26.75   3    5  
  2 Wallace, Essie               Brk                      27.46   3    3  
  3 Craghead, Lakisha            Staunton River           27.92   3    2  
  4 Lewis, Candace               Brk                      29.09   3    1  
  5 Brown, Markeia               Staunton River           30.43   2 
  6 Jackson, Jenna               Brk                      32.21   2 
 -- Jones, Alecia                Brk                         NT   2 
 -- Myers, Ashley                Brk                         NT   2 
 -- Parker, Shelly               Brk                         NT   3 
 -- Exum, Melody                 Brk                         NT   3 
 -- Brunk, Valerie               Brk                         NT   1 
 -- Robinson, Laquaksha          Staunton River          X29.00   1 
 -- Comer, Haley                 minutemen               X31.70   2 
 -- Davis, Carrie                minutemen               X32.59   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Parker, Shelly               Brk                    1:02.70   2    5  
  2 Ware, Courtney               Brk                    1:05.66   1 
  3 Daniels, April               minutemen              1:06.09   1 
 -- Hurt, Kayla                  minutemen                   NT   2 
 -- Alston, Jasmine              minutemen                   NT   2    2  
 -- Nelson, Jessie               Staunton River              NT   2 
 -- Davis, Kaitlyn               minutemen                   NT   2    1  
 -- Wallace, Essie               Brk                         NT   2    3  
 -- Davis, Carrie                minutemen             X1:13.50   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reeves, Janel                Brk                    2:35.62     5  
  2 Barksdale, Tee Al            Brk                    2:49.27     3  
  3 Benjamin, Marcia             Brk                    2:59.26     2  
  4 Wilson, Emily                Brk                    3:04.00     1  
  5 Dudley, Emily                Brk                    3:06.00  
  6 Blake, Alysia                minutemen              3:24.65  
 -- Alston, Jasmine              minutemen                   NT  
 -- Daniels, April               minutemen                   NT  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrusky, Natalie            Staunton River         6:05.34     5  
  2 Newman, Angela               Brk                    6:17.18     3  
  3 Williams, Alissa             Brk                    6:25.23     2  
  4 Burroughs, Kaitlyn           minutemen              7:10.77     1  
 -- Sloan, Magee                 minutemen                   NT  
 -- Whyte, Amy                   minutemen                   NT  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrusky, Natalie            Staunton River        13:16.18     5  
  2 Newman, Angela               Brk                   13:25.55     3  
  3 Williams, Alissa             Brk                   13:50.11     2  
 -- Whyte, Amy                   minutemen                   NT  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Witt, Sarah                  Staunton River           17.01   2    5  
  2 Heller, Brooke               Staunton River           17.04   2    3  
  3 Myers, Ashley                Brk                      18.61   2    2  
  4 Rhodes, Renee                Staunton River           19.91   2    1  
  5 Marshall, Mecole             Brk                      20.41   2 
  6 Watts, Karina                Brk                      20.83   1 
  7 Tyler, Amanda                Staunton River           22.47   1 
  8 Cawley, Angel                Staunton River           25.04   1 
 -- Spinner, Loreal              minutemen                   NT   2 
 -- Spinner, Natasha             minutemen                   NT   1 
 -- Orange, Bobbi Sue            Staunton River             XNT   1 
 -- Reid, Victoria               Staunton River          X22.93   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Witt, Sarah                  Staunton River           49.26   2    5  
  2 Watts, Karina                Brk                      54.04   2    3  
  3 Marshall, Mecole             Brk                      55.26   2    2  
  4 Rhodes, Renee                Staunton River           57.14   2    1  
  5 Tyler, Amanda                Staunton River         1:07.44   1 
  6 Cawley, Angel                Staunton River         1:12.22   1 
 -- Spinner, Loreal              minutemen                   NT   2 
 -- Spinner, Natasha             minutemen                   NT   1 
 -- Orange, Bobbi Sue            Staunton River             XNT   1 
 -- Reid, Victoria               Staunton River        X1:06.75   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Liberty High School Minutemen  'A'                    53.38     5  
     1) Hurt, Kayla                     2) Davis, Kaitlyn                 
     3) Alston, Jasmine                 4) Hurt, Kenara                   
  2 Brookville  'A'                                       53.71     3  
     1) Jackson, Jenna                  2) Marshall, Mecole               
     3) Exum, Melody                    4) Lewis, Candace                 
  3 Brookville  'B'                                       58.20  
     1) Myers, Ashley                   2) Tinsley, Tajuanna              
     3) Williams, Jennifer              4) Wooldridge, Jesse              
  4 Staunton River High School  'A'                     1:00.45  
     1) Brown, Markeia                  2) Nelson, Jessie                 
     3) Tucker, Millie                  4) Craghead, Lakisha              
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookville  'A'                                     4:23.80     5  
     1) Barksdale, Tee Al               2) Wallace, Essie                 
     3) Ware, Courtney                  4) Watts, Karina                  
  2 Liberty High School Minutemen  'A'                  4:24.60     3  
     1) Davis, Kaitlyn                  2) Daniels, April                 
     3) Hurt, Kayla                     4) Alston, Jasmine                
  3 Staunton River High School  'A'                     5:10.50  
     1) Rhodes, Renee                   2) Heller, Brooke                 
     3) Nelson, Jessie                  4) Witt, Sarah                    
 -- Brookville  'B'                                          NT  
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookville  'A'                                    11:49.00     5  
     1) Barksdale, Tee Al               2) Reeves, Janel                  
     3) Ware, Courtney                  4) Wilson, Emily                  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Heller, Brooke               Staunton River         4-06.00     5  
  2 Wilson, Kara                 Brk                    4-04.00     2.5
  2 Parker, Shelly               Brk                    4-04.00     2.5
  4 Witt, Sarah                  Staunton River         4-02.00     1  
 -- Nelson, Jessie               Staunton River              NH  
 -- Sloan, Magee                 minutemen                   NH  
 -- Davis, Kaitlyn               minutemen                   NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Myers, Ashley                Brk                    8-06.00     5  
  2 Tinsley, Tajuanna            Brk                    7-06.00     3  
  3 Rhodes, Renee                Staunton River         7-00.00     1.5
  3 Witt, Sarah                  Staunton River         7-00.00     1.5
 -- Lewis, Candace               Brk                         NH  
 -- Heller, Brooke               Staunton River              NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Heller, Brooke               Staunton River        16-08.50     5  
  2 Hurt, Kenara                 minutemen             16-00.00     3  
  3 Davis, Kaitlyn               minutemen             15-03.50     2  
  4 Wallace, Essie               Brk                   15-01.50     1  
  5 Alston, Jasmine              minutemen             14-04.00  
  6 Wilson, Kara                 Brk                   14-03.50  
  7 Wooldridge, Jesse            Brk                   13-07.00  
  8 Brown, Markeia               Staunton River        13-02.00  
  9 Craghead, Lakisha            Staunton River        12-11.50  
 -- Nelson, Jessie               Staunton River              ND  
 -- Reid, Victoria               Staunton River             XND  
 -- Marshall, Mecole             Brk                         ND  
 -- Exum, Melody                 Brk                         ND  
 -- Brunk, Valerie               Brk                         ND  
 -- Myers, Ashley                Brk                         ND  
 -- Hurt, Kayla                  minutemen                   ND  
 -- Robinson, Laquaksha          Staunton River       X13-11.50  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Heller, Brooke               Staunton River        32-05.00     5  
  2 Hurt, Kenara                 minutemen             32-03.50     3  
  3 Wooldridge, Jesse            Brk                   30-07.50     2  
  4 Hurt, Kayla                  minutemen             27-11.00     1  
  5 Craghead, Lakisha            Staunton River        27-06.00  
  6 Brown, Markeia               Staunton River        26-03.50  
 -- Nelson, Jessie               Staunton River              ND  
 -- Brunk, Valerie               Brk                         ND  
 -- Robinson, Laquaksha          Staunton River       X29-01.00  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Jennifer           Brk                   33-06.75     5  
  2 Tucker, Millie               Staunton River        27-06.00     3  
  3 Waldron, Charity             Staunton River        25-07.75     2  
  4 Jenkins, Amanda              Staunton River        24-09.75     1  
  5 Creasey, Jessica             Brk                   24-01.75  
  6 Phillips, Elizabeth          Brk                   23-00.00  
  7 Blake, Alysia                minutemen             21-09.00  
  8 Quick, Erica                 minutemen             21-05.00  
  9 Covington, Christina         Staunton River        18-09.25  
 10 Caldwell, Lindsay            Staunton River        18-04.00  
 11 Krotke, Jenna                Brk                   18-03.00  
 -- Wilson, Kara                 Brk                         ND  
 -- Whyte, Amy                   minutemen                   ND  
 -- Spinner, Loreal              minutemen                   ND  
 -- Smith, Kayla                 Staunton River       X18-00.75  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Jennifer           Brk                     102-09     5  
  2 Tucker, Millie               Staunton River        80-06.50     3  
  3 Creasey, Jessica             Brk                      66-00     2  
  4 Jenkins, Amanda              Staunton River           60-08     1  
  5 Blake, Alysia                minutemen                60-01  
  6 Quick, Erica                 minutemen                57-02  
  7 Covington, Christina         Staunton River           56-11  
  8 Phillips, Elizabeth          Brk                      55-06  
  9 Waldron, Charity             Staunton River           55-02  
 10 Krotke, Jenna                Brk                      50-04  
 11 Caldwell, Lindsay            Staunton River           39-09  
 -- Spinner, Loreal              minutemen                   ND  
 -- Whyte, Amy                   minutemen                   ND  
 -- Smith, Kayla                 Staunton River          X45-06  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cunningham, Geary            Staunton River           11.64   4    5  
  2 Houston, Stacey              Brk                      11.70   4    3  
  3 Ferguson, Justin             Staunton River           11.94   4    2  
  4 Coles, Terrell               minutemen                11.95   4    1  
  5 Montgomery, Kenneth          Staunton River           12.01   1 
  6 Poindexter, Julian           minutemen                12.17   4 
  7 Press, Benjamin              minutemen                12.27   3 
  8 Washington, Mickel           Brk                      12.44   4 
  8 Sinclair, Johnny             Staunton River           12.44   3 
 10 Hatcher, Tyler               minutemen                12.85   1 
 11 Scott, Sam                   Brk                      12.95   1 
 12 Johnson, Sidney              Brk                      13.07   3 
 13 Pascale, John                Brk                      13.08   3 
 14 Thomas, Robert               Brk                      13.32   2 
 15 Fuqua, TJ                    minutemen                14.14   3 
 16 Crooke, Will                 minutemen                14.26   2 
 17 McCoy, Malcolm               minutemen                14.31   3 
 18 Tesnow, Eric                 minutemen                17.32   2 
 -- Gable, Evan                  Staunton River          X14.45   2 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cunningham, Geary            Staunton River           23.16   5    5  
  2 Webb, Ryan                   minutemen                23.68   5    3  
  3 Montgomery, Kenneth          Staunton River           24.15   5    2  
  4 Coles, Terrell               minutemen                24.29   4    1  
  5 Goggins, Keyon               Staunton River           24.64   5 
  6 Hairston, Brandon            minutemen                24.67   4 
  7 Medlin, Charles              Staunton River           25.25   1 
  8 McCoy, Mark                  minutemen                25.41   2 
  9 Press, Benjamin              minutemen                25.65   2 
 10 Sinclair, Johnny             Staunton River           25.80   4 
 11 Goh, Chris                   Brk                      25.91   2 
 12 Epperson, Andrew             Brk                      26.38   1 
 13 Scott, Sam                   Brk                      26.71   3 
 14 Mayfield, Brian              minutemen                26.84   4 
 15 Curling, Andrew              Brk                      27.63   3 
 16 Crooke, Will                 minutemen                27.97   1 
 17 Thompson, Wayne              Brk                      28.27   1 
 18 McCoy, Malcolm               minutemen                29.28   2 
 19 Hayden, Jonathan             minutemen                29.44   4 
 20 Fuqua, TJ                    minutemen                29.82   1 
 21 Tesnow, Eric                 minutemen                34.60   2 
 -- Ferguson, Justin             Staunton River              NT   5 
 -- Curling, Daniel              Brk                         NT   3 
 -- Houston, Stacey              Brk                         NT   5 
 -- Martin, Bryce                minutemen                   NT   4 
 -- Gable, Evan                  Staunton River          X29.81   3 
 -- Bowden, Matt                 Staunton River          X31.67   3 
 -- Smither, Dillon              Staunton River          X33.30   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Webb, Ryan                   minutemen                53.00   4    5  
  2 Harmon, Michael              minutemen                53.10   2    3  
  3 Mason, Chad                  Brk                      53.72   1    2  
  4 McDaniel, Brad               Brk                      54.55   1    1  
  5 Sharp, James                 Brk                      56.72   1 
 -- McCoy, Malcolm               minutemen                   NT   3 
 -- Hayden, Jonathan             minutemen                   NT   4 
 -- Mayfield, Brian              minutemen                   NT   3 
 -- Nunn, Jesse                  Brk                         NT   4 
 -- Gable, Evan                  Staunton River              NT   3 
 -- Goggins, Keyon               Staunton River              NT   4 
 -- Fuqua, TJ                    minutemen                   NT   2 
 -- Martin, Bryce                minutemen                   NT   4 
 -- Thompson, Wayne              Brk                         NT   3 
 -- Oulds, Hugh                  Brk                         NT   4 
 -- Pascale, John                Brk                         NT   2 
 -- Jarry, Jeremy                Brk                         NT   2 
 -- Thomas, Robert               Brk                         NT   3 
 -- Crooke, Will                 minutemen                   NT   3 
 -- Norman, Michael              Brk                         NT   2 
 -- Marshall, Marcus             Brk                         NT   2 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reeves, Will                 Brk                    2:05.40     5  
  2 Nellum, Jermaine             minutemen              2:05.45     3  
  3 Mariner, Van                 Brk                    2:11.00     2  
  4 King, Cameron                Brk                    2:20.00     1  
  5 North, Shawn                 Brk                    2:26.00  
  6 Wilson, Zack                 Brk                    2:27.00  
  7 Broda, Kyle                  Brk                    2:37.00  
  8 Arrington, Austin            minutemen              2:50.00  
 -- Wilkinson, Jonathan          Staunton River              NT  
 -- Cole, Hunter                 Staunton River        X3:11.00  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reeves, Will                 Brk                    4:45.23     5  
  2 Weston, Griffin              Brk                    4:48.12     3  
  3 Arthur, Jacob                Brk                    4:54.40     2  
  4 Wilson, Jake                 Brk                    5:05.19     1  
  5 Craig, Kevin                 Staunton River         5:33.29  
  6 Scott, Ian                   minutemen              5:42.30  
 -- Wilkinson, Jonathan          Staunton River              NT  
 -- North, Shawn                 Brk                         NT  
 -- Bollinger, Ryne              minutemen                   NT  
 -- Bradshaw, Jeff               Staunton River        X5:59.00  
 -- Cole, Hunter                 Staunton River        X6:45.00  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Jake                 Brk                   10:39.87     5  
  2 Arthur, Jacob                Brk                   10:49.51     3  
  3 Weston, Griffin              Brk                   10:50.47     2  
  4 Craig, Kevin                 Staunton River        11:20.00     1  
  5 Witt, Hunter                 Brk                   12:14.00  
  6 Scott, Ian                   minutemen             12:23.00  
 -- Bradshaw, Jeff               Staunton River       X13:12.00  
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Christian, Reggie            Brk                      15.64     5  
  2 Tannian, Michael             Brk                      16.11     3  
  3 Quick, Jacob                 minutemen                16.34     2  
  4 Bell, James                  Staunton River           17.47     1  
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Quick, Jacob                 minutemen                43.01   2    5  
  2 Christian, Reggie            Brk                      43.58   2    3  
  3 Tannian, Michael             Brk                      44.60   2    2  
  4 Bell, James                  Staunton River           45.13   2    1  
  5 Washington, Mickel           Brk                      45.74   2 
 -- Bowden, Matt                 Staunton River          X58.57   1 
 -- Smither, Dillon              Staunton River        X1:04.07   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookville  'A'                                       44.81     5  
     1) Houston, Stacey                 2) Jarry, Jeremy                  
     3) Mason, Chad                     4) Oulds, Hugh                    
  2 Liberty High School Minutemen  'A'                    45.19  
     1) McCoy, Mark                     2) Hairston, Brandon              
     3) Press, Benjamin                 4) Poindexter, Julian             
  3 Staunton River High School  'A'                       45.74     3  
     1) Ferguson, Justin                2) Montgomery, Kenneth            
     3) Medlin, Charles                 4) Cunningham, Geary              
  4 Brookville  'B'                                       48.98  
     1) Johnson, Sidney                 2) Goh, Chris                     
     3) Marshall, Marcus                4) Thompson, Wayne                
  5 Brookville  'C'                                       49.45  
     1) Bateman, Jarred                 2) Patterson, Cory                
     3) Howard, Jimmy                   4) Jackson, Ryan                  
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Liberty High School Minutemen  'A'                  3:38.00     5  
     1) Nellum, Jermaine                2) Webb, Ryan                     
     3) Bollinger, Ryne                 4) Quick, Jacob                   
  2 Brookville  'A'                                     3:38.60     3  
     1) Christian, Reggie               2) Mariner, Van                   
     3) Mason, Chad                     4) McDaniel, Brad                 
  3 Brookville  'C'                                     4:08.20  
     1) Sharp, James                    2) Pascale, John                  
     3) Nunn, Jesse                     4) Jarry, Jeremy                  
 -- Brookville  'B'                                          NT  
     1) Curling, Andrew                 2) Curling, Daniel                
     3) Marshall, Marcus                4) Norman, Michael                
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookville  'A'                                     9:23.00     5  
     1) Mariner, Van                    2) Reeves, Will                   
     3) Wilson, Zack                    4) McDaniel, Brad                 
  2 Liberty High School Minutemen  'A'                  9:46.00     3  
     1) Bollinger, Ryne                 2) Nellum, Jermaine               
     3) Harmon, Michael                 4) Arrington, Austin              
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 James, Tres                  Brk                    6-00.00     5  
  2 Bell, James                  Staunton River         5-06.00     3  
  3 Mason, Chad                  Brk                    5-04.00     2  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Epperson, Andrew             Brk                   11-06.00     5  
  2 Bell, James                  Staunton River        10-06.00     2.5
  2 Broda, Kyle                  Brk                   10-06.00     2.5
  4 Craig, Kevin                 Staunton River         9-00.00     1  
  5 King, Cameron                Brk                    8-06.00  
  5 Everhart, Matt               Brk                    8-06.00  
  7 Goh, Chris                   Brk                    8-00.00  
  8 Johnson, Sidney              Brk                    6-00.00  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nixon, Ethan                 Brk                   20-10.00     5  
  2 Ferguson, Justin             Staunton River        20-04.00     3  
  3 Cunningham, Geary            Staunton River        19-01.00     2  
  4 Montgomery, Kenneth          Staunton River        18-06.00     1  
  5 Goggins, Keyon               Staunton River        18-05.00  
  6 McCoy, Mark                  minutemen             16-05.50  
  7 Everhart, Matt               Brk                   16-01.50  
  8 Sinclair, Johnny             Staunton River        16-00.00  
  9 Johnson, Sidney              Brk                   15-11.00  
 10 Webb, Ryan                   minutemen             14-02.00  
 -- Oulds, Hugh                  Brk                         ND  
 -- Smither, Dillon              Staunton River       X11-00.50  
 -- Bowden, Matt                 Staunton River       X12-03.50  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nixon, Ethan                 Brk                   40-11.00     5  
  2 Medlin, Charles              Staunton River        40-05.00     3  
  3 McCoy, Mark                  minutemen             39-02.00     2  
  4 Montgomery, Kenneth          Staunton River        38-00.00     1  
  5 Sinclair, Johnny             Staunton River        37-10.50  
  6 Webb, Ryan                   minutemen             35-09.00  
  7 Cunningham, Geary            Staunton River        35-02.00  
  8 Press, Benjamin              minutemen             28-05.00  
 -- Ferguson, Justin             Staunton River              ND  
 -- Goggins, Keyon               Staunton River              ND  
 -- Tannian, Michael             Brk                         ND  
 -- Smither, Dillon              Staunton River       X25-04.00  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson, Ryan                Brk                   41-04.50     5  
  2 Kuster, Erik                 minutemen             41-02.25     3  
  3 Bell, Thomas                 Staunton River        40-01.00     2  
  4 Ferguson, Justin             Staunton River        39-00.00     1  
  5 Howard, Jimmy                Brk                   38-08.50  
  6 Key, Jason                   minutemen             38-05.50  
  7 Cunningham, Chris            Staunton River        34-01.75  
  8 Sinclair, Johnny             Staunton River        33-03.00  
  9 Anderson, Josh               Brk                   32-10.75  
 10 Hatcher, Tyler               minutemen             32-06.00  
 11 Gray, Charles                Staunton River        32-05.25  
 12 Patterson, Cory              Brk                   32-04.50  
 13 Rainey, William              minutemen             31-00.00  
 14 Overstreet, Timmy            minutemen             30-11.00  
 15 Davis, Curtis                Staunton River        30-09.00  
 16 Bateman, Jarred              Brk                   30-01.00  
 17 Bolling, Devin               Brk                   27-09.50  
 18 Barrett, Ronald              Staunton River        26-10.50  
 19 Bradshaw, Greg               Staunton River        25-08.50  
 20 Bennett, Zach                minutemen             24-01.25  
 21 Arrington, Austin            minutemen             20-07.00  
 -- Mullen, Kyle                 Brk                         ND  
 -- Rich, Cody                   Brk                         ND  
 -- Creasy, Cory                 Brk                         ND  
 -- Martin, Matt                 Brk                         ND  
 -- Giles, Ronnie                minutemen                   ND  
 -- Gray, Chris                  Brk                         ND  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kuster, Erik                 minutemen               149-08     5  
  2 Bell, Thomas                 Staunton River       129-10.50     3  
  3 Howard, Jimmy                Brk                     123-00     2  
  4 McDaniel, Brad               Brk                     112-07     1  
  5 Anderson, Josh               Brk                  111-01.50  
  6 Gray, Charles                Staunton River          106-02  
  7 Giles, Ronnie                minutemen            100-00.50  
  8 Gray, Chris                  Brk                   90-02.50  
  9 Cunningham, Chris            Staunton River           89-02  
 10 Overstreet, Timmy            minutemen                88-02  
 11 Hatcher, Tyler               minutemen                85-03  
 12 Davis, Curtis                Staunton River           83-09  
 13 Bennett, Zach                minutemen                73-07  
 14 Barrett, Ronald              Staunton River           59-05  
 15 Bradshaw, Greg               Staunton River           57-01  
 -- Mullen, Kyle                 Brk                         ND  
 -- Bolling, Devin               Brk                         ND  
 -- Creasy, Cory                 Brk                         ND  
 -- Rich, Cody                   Brk                         ND  
 -- Arrington, Austin            minutemen                   ND  
 -- Martin, Matt                 Brk                         ND  
 -- Rainey, William              minutemen                   ND  
 -- Key, Jason                   minutemen                   ND  
 -- Jackson, Ryan                Brk                         ND  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Brookville                  84        2) STAUNTON RIVER HIGH SCHOO  59   
    3) Liberty High School Minute  31                                           
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Brookville                  93.50     2) STAUNTON RIVER HIGH SCHOO  42.50
    3) Liberty High School Minute  41                                           

Licensed to Brookville High School     Hy-Tek's Meet Manager 5/10/2006 08:11 PM
              Brookville vs. Liberty, Staunton River - 5/10/2006               
                                   5/10/2006                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hurt, Kenara                 minutemen                13.31   2    5  
  2 Craghead, Lakisha            Staunton River           13.92   2    3  
  3 Wooldridge, Jesse            Brk                      14.06   1    2  
  4 Exum, Melody                 Brk                      14.08   2    1  
  5 Parker, Shelly               Brk                      14.23   2 
  6 Lewis, Candace               Brk                      14.35   2 
  7 Jackson, Jenna               Brk                      14.45   2 
  8 Jones, Alecia                Brk                      14.49   1 
  9 Brown, Markeia               Staunton River           14.75   1 
 -- Brunk, Valerie               Brk                         NT   1 
 -- Robinson, Laquaksha          Staunton River          X14.05   1 
 -- Comer, Haley                 minutemen               X15.09   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hurt, Kenara                 minutemen                26.75   3    5  
  2 Wallace, Essie               Brk                      27.46   3    3  
  3 Craghead, Lakisha            Staunton River           27.92   3    2  
  4 Lewis, Candace               Brk                      29.09   3    1  
  5 Brown, Markeia               Staunton River           30.43   2 
  6 Jackson, Jenna               Brk                      32.21   2 
 -- Jones, Alecia                Brk                         NT   2 
 -- Myers, Ashley                Brk                         NT   2 
 -- Parker, Shelly               Brk                         NT   3 
 -- Exum, Melody                 Brk                         NT   3 
 -- Brunk, Valerie               Brk                         NT   1 
 -- Robinson, Laquaksha          Staunton River          X29.00   1 
 -- Comer, Haley                 minutemen               X31.70   2 
 -- Davis, Carrie                minutemen               X32.59   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Parker, Shelly               Brk                    1:02.70   2    5  
  2 Ware, Courtney               Brk                    1:05.66   1 
  3 Daniels, April               minutemen              1:06.09   1 
 -- Hurt, Kayla                  minutemen                   NT   2 
 -- Alston, Jasmine              minutemen                   NT   2    2  
 -- Nelson, Jessie               Staunton River              NT   2 
 -- Davis, Kaitlyn               minutemen                   NT   2    1  
 -- Wallace, Essie               Brk                         NT   2    3  
 -- Davis, Carrie                minutemen             X1:13.50   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reeves, Janel                Brk                    2:35.62     5  
  2 Barksdale, Tee Al            Brk                    2:49.27     3  
  3 Benjamin, Marcia             Brk                    2:59.26     2  
  4 Wilson, Emily                Brk                    3:04.00     1  
  5 Dudley, Emily                Brk                    3:06.00  
  6 Blake, Alysia                minutemen              3:24.65  
 -- Alston, Jasmine              minutemen                   NT  
 -- Daniels, April               minutemen                   NT  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrusky, Natalie            Staunton River         6:05.34     5  
  2 Newman, Angela               Brk                    6:17.18     3  
  3 Williams, Alissa             Brk                    6:25.23     2  
  4 Burroughs, Kaitlyn           minutemen              7:10.77     1  
 -- Sloan, Magee                 minutemen                   NT  
 -- Whyte, Amy                   minutemen                   NT  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrusky, Natalie            Staunton River        13:16.18     5  
  2 Newman, Angela               Brk                   13:25.55     3  
  3 Williams, Alissa             Brk                   13:50.11     2  
 -- Whyte, Amy                   minutemen                   NT  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Witt, Sarah                  Staunton River           17.01   2    5  
  2 Heller, Brooke               Staunton River           17.04   2    3  
  3 Myers, Ashley                Brk                      18.61   2    2  
  4 Rhodes, Renee                Staunton River           19.91   2    1  
  5 Marshall, Mecole             Brk                      20.41   2 
  6 Watts, Karina                Brk                      20.83   1 
  7 Tyler, Amanda                Staunton River           22.47   1 
  8 Cawley, Angel                Staunton River           25.04   1 
 -- Spinner, Loreal              minutemen                   NT   2 
 -- Spinner, Natasha             minutemen                   NT   1 
 -- Orange, Bobbi Sue            Staunton River             XNT   1 
 -- Reid, Victoria               Staunton River          X22.93   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Witt, Sarah                  Staunton River           49.26   2    5  
  2 Watts, Karina                Brk                      54.04   2    3  
  3 Marshall, Mecole             Brk                      55.26   2    2  
  4 Rhodes, Renee                Staunton River           57.14   2    1  
  5 Tyler, Amanda                Staunton River         1:07.44   1 
  6 Cawley, Angel                Staunton River         1:12.22   1 
 -- Spinner, Loreal              minutemen                   NT   2 
 -- Spinner, Natasha             minutemen                   NT   1 
 -- Orange, Bobbi Sue            Staunton River             XNT   1 
 -- Reid, Victoria               Staunton River        X1:06.75   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Liberty High School Minutemen  'A'                    53.38     5  
     1) Hurt, Kayla                     2) Davis, Kaitlyn                 
     3) Alston, Jasmine                 4) Hurt, Kenara                   
  2 Brookville  'A'                                       53.71     3  
     1) Jackson, Jenna                  2) Marshall, Mecole               
     3) Exum, Melody                    4) Lewis, Candace                 
  3 Brookville  'B'                                       58.20  
     1) Myers, Ashley                   2) Tinsley, Tajuanna              
     3) Williams, Jennifer              4) Wooldridge, Jesse              
  4 Staunton River High School  'A'                     1:00.45  
     1) Brown, Markeia                  2) Nelson, Jessie                 
     3) Tucker, Millie                  4) Craghead, Lakisha              
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookville  'A'                                     4:23.80     5  
     1) Barksdale, Tee Al               2) Wallace, Essie                 
     3) Ware, Courtney                  4) Watts, Karina                  
  2 Liberty High School Minutemen  'A'                  4:24.60     3  
     1) Davis, Kaitlyn                  2) Daniels, April                 
     3) Hurt, Kayla                     4) Alston, Jasmine                
  3 Staunton River High School  'A'                     5:10.50  
     1) Rhodes, Renee                   2) Heller, Brooke                 
     3) Nelson, Jessie                  4) Witt, Sarah                    
 -- Brookville  'B'                                          NT  
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookville  'A'                                    11:49.00     5  
     1) Barksdale, Tee Al               2) Reeves, Janel                  
     3) Ware, Courtney                  4) Wilson, Emily                  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Heller, Brooke               Staunton River         4-06.00     5  
  2 Wilson, Kara                 Brk                    4-04.00     2.5
  2 Parker, Shelly               Brk                    4-04.00     2.5
  4 Witt, Sarah                  Staunton River         4-02.00     1  
 -- Nelson, Jessie               Staunton River              NH  
 -- Sloan, Magee                 minutemen                   NH  
 -- Davis, Kaitlyn               minutemen                   NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Myers, Ashley                Brk                    8-06.00     5  
  2 Tinsley, Tajuanna            Brk                    7-06.00     3  
  3 Rhodes, Renee                Staunton River         7-00.00     1.5
  3 Witt, Sarah                  Staunton River         7-00.00     1.5
 -- Lewis, Candace               Brk                         NH  
 -- Heller, Brooke               Staunton River              NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Heller, Brooke               Staunton River        16-08.50     5  
  2 Hurt, Kenara                 minutemen             16-00.00     3  
  3 Davis, Kaitlyn               minutemen             15-03.50     2  
  4 Wallace, Essie               Brk                   15-01.50     1  
  5 Alston, Jasmine              minutemen             14-04.00  
  6 Wilson, Kara                 Brk                   14-03.50  
  7 Wooldridge, Jesse            Brk                   13-07.00  
  8 Brown, Markeia               Staunton River        13-02.00  
  9 Craghead, Lakisha            Staunton River        12-11.50  
 -- Nelson, Jessie               Staunton River              ND  
 -- Reid, Victoria               Staunton River             XND  
 -- Marshall, Mecole             Brk                         ND  
 -- Exum, Melody                 Brk                         ND  
 -- Brunk, Valerie               Brk                         ND  
 -- Myers, Ashley                Brk                         ND  
 -- Hurt, Kayla                  minutemen                   ND  
 -- Robinson, Laquaksha          Staunton River       X13-11.50  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Heller, Brooke               Staunton River        32-05.00     5  
  2 Hurt, Kenara                 minutemen             32-03.50     3  
  3 Wooldridge, Jesse            Brk                   30-07.50     2  
  4 Hurt, Kayla                  minutemen             27-11.00     1  
  5 Craghead, Lakisha            Staunton River        27-06.00  
  6 Brown, Markeia               Staunton River        26-03.50  
 -- Nelson, Jessie               Staunton River              ND  
 -- Brunk, Valerie               Brk                         ND  
 -- Robinson, Laquaksha          Staunton River       X29-01.00  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Jennifer           Brk                   33-06.75     5  
  2 Tucker, Millie               Staunton River        27-06.00     3  
  3 Waldron, Charity             Staunton River        25-07.75     2  
  4 Jenkins, Amanda              Staunton River        24-09.75     1  
  5 Creasey, Jessica             Brk                   24-01.75  
  6 Phillips, Elizabeth          Brk                   23-00.00  
  7 Blake, Alysia                minutemen             21-09.00  
  8 Quick, Erica                 minutemen             21-05.00  
  9 Covington, Christina         Staunton River        18-09.25  
 10 Caldwell, Lindsay            Staunton River        18-04.00  
 11 Krotke, Jenna                Brk                   18-03.00  
 -- Wilson, Kara                 Brk                         ND  
 -- Whyte, Amy                   minutemen                   ND  
 -- Spinner, Loreal              minutemen                   ND  
 -- Smith, Kayla                 Staunton River       X18-00.75  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Jennifer           Brk                     102-09     5  
  2 Tucker, Millie               Staunton River        80-06.50     3  
  3 Creasey, Jessica             Brk                      66-00     2  
  4 Jenkins, Amanda              Staunton River           60-08     1  
  5 Blake, Alysia                minutemen                60-01  
  6 Quick, Erica                 minutemen                57-02  
  7 Covington, Christina         Staunton River           56-11  
  8 Phillips, Elizabeth          Brk                      55-06  
  9 Waldron, Charity             Staunton River           55-02  
 10 Krotke, Jenna                Brk                      50-04  
 11 Caldwell, Lindsay            Staunton River           39-09  
 -- Spinner, Loreal              minutemen                   ND  
 -- Whyte, Amy                   minutemen                   ND  
 -- Smith, Kayla                 Staunton River          X45-06  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cunningham, Geary            Staunton River           11.64   4    5  
  2 Houston, Stacey              Brk                      11.70   4    3  
  3 Ferguson, Justin             Staunton River           11.94   4    2  
  4 Coles, Terrell               minutemen                11.95   4    1  
  5 Montgomery, Kenneth          Staunton River           12.01   1 
  6 Poindexter, Julian           minutemen                12.17   4 
  7 Press, Benjamin              minutemen                12.27   3 
  8 Washington, Mickel           Brk                      12.44   4 
  8 Sinclair, Johnny             Staunton River           12.44   3 
 10 Hatcher, Tyler               minutemen                12.85   1 
 11 Scott, Sam                   Brk                      12.95   1 
 12 Johnson, Sidney              Brk                      13.07   3 
 13 Pascale, John                Brk                      13.08   3 
 14 Thomas, Robert               Brk                      13.32   2 
 15 Fuqua, TJ                    minutemen                14.14   3 
 16 Crooke, Will                 minutemen                14.26   2 
 17 McCoy, Malcolm               minutemen                14.31   3 
 18 Tesnow, Eric                 minutemen                17.32   2 
 -- Gable, Evan                  Staunton River          X14.45   2 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cunningham, Geary            Staunton River           23.16   5    5  
  2 Webb, Ryan                   minutemen                23.68   5    3  
  3 Montgomery, Kenneth          Staunton River           24.15   5    2  
  4 Coles, Terrell               minutemen                24.29   4    1  
  5 Goggins, Keyon               Staunton River           24.64   5 
  6 Hairston, Brandon            minutemen                24.67   4 
  7 Medlin, Charles              Staunton River           25.25   1 
  8 McCoy, Mark                  minutemen                25.41   2 
  9 Press, Benjamin              minutemen                25.65   2 
 10 Sinclair, Johnny             Staunton River           25.80   4 
 11 Goh, Chris                   Brk                      25.91   2 
 12 Epperson, Andrew             Brk                      26.38   1 
 13 Scott, Sam                   Brk                      26.71   3 
 14 Mayfield, Brian              minutemen                26.84   4 
 15 Curling, Andrew              Brk                      27.63   3 
 16 Crooke, Will                 minutemen                27.97   1 
 17 Thompson, Wayne              Brk                      28.27   1 
 18 McCoy, Malcolm               minutemen                29.28   2 
 19 Hayden, Jonathan             minutemen                29.44   4 
 20 Fuqua, TJ                    minutemen                29.82   1 
 21 Tesnow, Eric                 minutemen                34.60   2 
 -- Ferguson, Justin             Staunton River              NT   5 
 -- Curling, Daniel              Brk                         NT   3 
 -- Houston, Stacey              Brk                         NT   5 
 -- Martin, Bryce                minutemen                   NT   4 
 -- Gable, Evan                  Staunton River          X29.81   3 
 -- Bowden, Matt                 Staunton River          X31.67   3 
 -- Smither, Dillon              Staunton River          X33.30   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Webb, Ryan                   minutemen                53.00   4    5  
  2 Harmon, Michael              minutemen                53.10   2    3  
  3 Mason, Chad                  Brk                      53.72   1    2  
  4 McDaniel, Brad               Brk                      54.55   1    1  
  5 Sharp, James                 Brk                      56.72   1 
 -- McCoy, Malcolm               minutemen                   NT   3 
 -- Hayden, Jonathan             minutemen                   NT   4 
 -- Mayfield, Brian              minutemen                   NT   3 
 -- Nunn, Jesse                  Brk                         NT   4 
 -- Gable, Evan                  Staunton River              NT   3 
 -- Goggins, Keyon               Staunton River              NT   4 
 -- Fuqua, TJ                    minutemen                   NT   2 
 -- Martin, Bryce                minutemen                   NT   4 
 -- Thompson, Wayne              Brk                         NT   3 
 -- Oulds, Hugh                  Brk                         NT   4 
 -- Pascale, John                Brk                         NT   2 
 -- Jarry, Jeremy                Brk                         NT   2 
 -- Thomas, Robert               Brk                         NT   3 
 -- Crooke, Will                 minutemen                   NT   3 
 -- Norman, Michael              Brk                         NT   2 
 -- Marshall, Marcus             Brk                         NT   2 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reeves, Will                 Brk                    2:05.40     5  
  2 Nellum, Jermaine             minutemen              2:05.45     3  
  3 Mariner, Van                 Brk                    2:11.00     2  
  4 King, Cameron                Brk                    2:20.00     1  
  5 North, Shawn                 Brk                    2:26.00  
  6 Wilson, Zack                 Brk                    2:27.00  
  7 Broda, Kyle                  Brk                    2:37.00  
  8 Arrington, Austin            minutemen              2:50.00  
 -- Wilkinson, Jonathan          Staunton River              NT  
 -- Cole, Hunter                 Staunton River        X3:11.00  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reeves, Will                 Brk                    4:45.23     5  
  2 Weston, Griffin              Brk                    4:48.12     3  
  3 Arthur, Jacob                Brk                    4:54.40     2  
  4 Wilson, Jake                 Brk                    5:05.19     1  
  5 Craig, Kevin                 Staunton River         5:33.29  
  6 Scott, Ian                   minutemen              5:42.30  
 -- Wilkinson, Jonathan          Staunton River              NT  
 -- North, Shawn                 Brk                         NT  
 -- Bollinger, Ryne              minutemen                   NT  
 -- Bradshaw, Jeff               Staunton River        X5:59.00  
 -- Cole, Hunter                 Staunton River        X6:45.00  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Jake                 Brk                   10:39.87     5  
  2 Arthur, Jacob                Brk                   10:49.51     3  
  3 Weston, Griffin              Brk                   10:50.47     2  
  4 Craig, Kevin                 Staunton River        11:20.00     1  
  5 Witt, Hunter                 Brk                   12:14.00  
  6 Scott, Ian                   minutemen             12:23.00  
 -- Bradshaw, Jeff               Staunton River       X13:12.00  
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Christian, Reggie            Brk                      15.64     5  
  2 Tannian, Michael             Brk                      16.11     3  
  3 Quick, Jacob                 minutemen                16.34     2  
  4 Bell, James                  Staunton River           17.47     1  
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Quick, Jacob                 minutemen                43.01   2    5  
  2 Christian, Reggie            Brk                      43.58   2    3  
  3 Tannian, Michael             Brk                      44.60   2    2  
  4 Bell, James                  Staunton River           45.13   2    1  
  5 Washington, Mickel           Brk                      45.74   2 
 -- Bowden, Matt                 Staunton River          X58.57   1 
 -- Smither, Dillon              Staunton River        X1:04.07   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookville  'A'                                       44.81     5  
     1) Houston, Stacey                 2) Jarry, Jeremy                  
     3) Mason, Chad                     4) Oulds, Hugh                    
  2 Liberty High School Minutemen  'A'                    45.19  
     1) McCoy, Mark                     2) Hairston, Brandon              
     3) Press, Benjamin                 4) Poindexter, Julian             
  3 Staunton River High School  'A'                       45.74     3  
     1) Ferguson, Justin                2) Montgomery, Kenneth            
     3) Medlin, Charles                 4) Cunningham, Geary              
  4 Brookville  'B'                                       48.98  
     1) Johnson, Sidney                 2) Goh, Chris                     
     3) Marshall, Marcus                4) Thompson, Wayne                
  5 Brookville  'C'                                       49.45  
     1) Bateman, Jarred                 2) Patterson, Cory                
     3) Howard, Jimmy                   4) Jackson, Ryan                  
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Liberty High School Minutemen  'A'                  3:38.00     5  
     1) Nellum, Jermaine                2) Webb, Ryan                     
     3) Bollinger, Ryne                 4) Quick, Jacob                   
  2 Brookville  'A'                                     3:38.60     3  
     1) Christian, Reggie               2) Mariner, Van                   
     3) Mason, Chad                     4) McDaniel, Brad                 
  3 Brookville  'C'                                     4:08.20  
     1) Sharp, James                    2) Pascale, John                  
     3) Nunn, Jesse                     4) Jarry, Jeremy                  
 -- Brookville  'B'                                          NT  
     1) Curling, Andrew                 2) Curling, Daniel                
     3) Marshall, Marcus                4) Norman, Michael                
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookville  'A'                                     9:23.00     5  
     1) Mariner, Van                    2) Reeves, Will                   
     3) Wilson, Zack                    4) McDaniel, Brad                 
  2 Liberty High School Minutemen  'A'                  9:46.00     3  
     1) Bollinger, Ryne                 2) Nellum, Jermaine               
     3) Harmon, Michael                 4) Arrington, Austin              
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 James, Tres                  Brk                    6-00.00     5  
  2 Bell, James                  Staunton River         5-06.00     3  
  3 Mason, Chad                  Brk                    5-04.00     2  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Epperson, Andrew             Brk                   11-06.00     5  
  2 Bell, James                  Staunton River        10-06.00     2.5
  2 Broda, Kyle                  Brk                   10-06.00     2.5
  4 Craig, Kevin                 Staunton River         9-00.00     1  
  5 King, Cameron                Brk                    8-06.00  
  5 Everhart, Matt               Brk                    8-06.00  
  7 Goh, Chris                   Brk                    8-00.00  
  8 Johnson, Sidney              Brk                    6-00.00  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nixon, Ethan                 Brk                   20-10.00     5  
  2 Ferguson, Justin             Staunton River        20-04.00     3  
  3 Cunningham, Geary            Staunton River        19-01.00     2  
  4 Montgomery, Kenneth          Staunton River        18-06.00     1  
  5 Goggins, Keyon               Staunton River        18-05.00  
  6 McCoy, Mark                  minutemen             16-05.50  
  7 Everhart, Matt               Brk                   16-01.50  
  8 Sinclair, Johnny             Staunton River        16-00.00  
  9 Johnson, Sidney              Brk                   15-11.00  
 10 Webb, Ryan                   minutemen             14-02.00  
 -- Oulds, Hugh                  Brk                         ND  
 -- Smither, Dillon              Staunton River       X11-00.50  
 -- Bowden, Matt                 Staunton River       X12-03.50  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nixon, Ethan                 Brk                   40-11.00     5  
  2 Medlin, Charles              Staunton River        40-05.00     3  
  3 McCoy, Mark                  minutemen             39-02.00     2  
  4 Montgomery, Kenneth          Staunton River        38-00.00     1  
  5 Sinclair, Johnny             Staunton River        37-10.50  
  6 Webb, Ryan                   minutemen             35-09.00  
  7 Cunningham, Geary            Staunton River        35-02.00  
  8 Press, Benjamin              minutemen             28-05.00  
 -- Ferguson, Justin             Staunton River              ND  
 -- Goggins, Keyon               Staunton River              ND  
 -- Tannian, Michael             Brk                         ND  
 -- Smither, Dillon              Staunton River       X25-04.00  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson, Ryan                Brk                   41-04.50     5  
  2 Kuster, Erik                 minutemen             41-02.25     3  
  3 Bell, Thomas                 Staunton River        40-01.00     2  
  4 Ferguson, Justin             Staunton River        39-00.00     1  
  5 Howard, Jimmy                Brk                   38-08.50  
  6 Key, Jason                   minutemen             38-05.50  
  7 Cunningham, Chris            Staunton River        34-01.75  
  8 Sinclair, Johnny             Staunton River        33-03.00  
  9 Anderson, Josh               Brk                   32-10.75  
 10 Hatcher, Tyler               minutemen             32-06.00  
 11 Gray, Charles                Staunton River        32-05.25  
 12 Patterson, Cory              Brk                   32-04.50  
 13 Rainey, William              minutemen             31-00.00  
 14 Overstreet, Timmy            minutemen             30-11.00  
 15 Davis, Curtis                Staunton River        30-09.00  
 16 Bateman, Jarred              Brk                   30-01.00  
 17 Bolling, Devin               Brk                   27-09.50  
 18 Barrett, Ronald              Staunton River        26-10.50  
 19 Bradshaw, Greg               Staunton River        25-08.50  
 20 Bennett, Zach                minutemen             24-01.25  
 21 Arrington, Austin            minutemen             20-07.00  
 -- Mullen, Kyle                 Brk                         ND  
 -- Rich, Cody                   Brk                         ND  
 -- Creasy, Cory                 Brk                         ND  
 -- Martin, Matt                 Brk                         ND  
 -- Giles, Ronnie                minutemen                   ND  
 -- Gray, Chris                  Brk                         ND  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kuster, Erik                 minutemen               149-08     5  
  2 Bell, Thomas                 Staunton River       129-10.50     3  
  3 Howard, Jimmy                Brk                     123-00     2  
  4 McDaniel, Brad               Brk                     112-07     1  
  5 Anderson, Josh               Brk                  111-01.50  
  6 Gray, Charles                Staunton River          106-02  
  7 Giles, Ronnie                minutemen            100-00.50  
  8 Gray, Chris                  Brk                   90-02.50  
  9 Cunningham, Chris            Staunton River           89-02  
 10 Overstreet, Timmy            minutemen                88-02  
 11 Hatcher, Tyler               minutemen                85-03  
 12 Davis, Curtis                Staunton River           83-09  
 13 Bennett, Zach                minutemen                73-07  
 14 Barrett, Ronald              Staunton River           59-05  
 15 Bradshaw, Greg               Staunton River           57-01  
 -- Mullen, Kyle                 Brk                         ND  
 -- Bolling, Devin               Brk                         ND  
 -- Creasy, Cory                 Brk                         ND  
 -- Rich, Cody                   Brk                         ND  
 -- Arrington, Austin            minutemen                   ND  
 -- Martin, Matt                 Brk                         ND  
 -- Rainey, William              minutemen                   ND  
 -- Key, Jason                   minutemen                   ND  
 -- Jackson, Ryan                Brk                         ND  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Brookville                  84        2) STAUNTON RIVER HIGH SCHOO  59   
    3) Liberty High School Minute  31                                           
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Brookville                  93.50     2) STAUNTON RIVER HIGH SCHOO  42.50
    3) Liberty High School Minute  41