Licensed to Mid Area TC/Amherst Co. HS Hy-Tek's Meet Manager 5/14/2008 09:51 PM
                  Seminole District Championships Outdoor2008                  
               Brookville High School  - 5/13/2008 to 5/15/2008                
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Hurt, Kenara              JR Liberty                12.58      12.78Q  NWI  2 
  2 Lewis, Candace            SR Brookville             12.83      13.12Q  NWI  1 
  3 Kyle, Shawna              SO Amherst                13.20      13.06q  NWI  2 
  4 Jackson, Uniquequa        FR Brookville             12.79      13.17q  NWI  1 
  5 Davis, Jasmine            SO Rustburg               12.84      13.38q  NWI  2 
  6 Hood, Shatia                 Heritage               13.64      13.86q  NWI  1 
  7 Sheffield, Jasmine           Heritage               13.64      14.20   NWI  2 
  8 Rainey, Chenelle          09 Jefferson Forest       13.94      14.28   NWI  2 
  9 Brown, Markeia            JR Staunton River         13.60      14.81   NWI  1 
 
Girls 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Hurt, Kenara              JR Liberty                12.78      12.87   NWI   10  
  2 Lewis, Candace            SR Brookville             13.12      13.10   NWI    8  
  3 Jackson, Uniquequa        FR Brookville             13.17      13.17   NWI    6  
  4 Kyle, Shawna              SO Amherst                13.06      13.25   NWI    4  
  5 Davis, Jasmine            SO Rustburg               13.38      13.57   NWI    2  
  6 Hood, Shatia                 Heritage               13.86      13.85   NWI    1  
 
Girls 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Hurt, Kenara              JR Liberty                26.12      26.58Q  NWI  2 
  2 Lewis, Candace            SR Brookville             26.56      26.85Q  NWI  1 
  3 Parker, Shelley           JR Brookville             26.79      26.92q  NWI  1 
  4 Jackson, Uniquequa        FR Brookville             27.46      27.33q  NWI  2 
  5 Kyle, Shawna              SO Amherst                27.77      27.67q  NWI  2 
  6 Davis, Jasmine            SO Rustburg               27.74      27.69q  NWI  1 
  7 Knight, Allyssa           JR Amherst                27.49      27.77   NWI  1 
  8 Orange, Bobbi Sue         SO Staunton River         27.82      28.12   NWI  2 
  9 Laprade, Latavia             Heritage               26.94      28.14   NWI  2 
 10 Graves, Chelsea           JR Jefferson Forest       28.50      29.36   NWI  1 
 -- Brown, Markeia            JR Staunton River                       NT   NWI  1 
 
Girls 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Hurt, Kenara              JR Liberty                26.58      26.62   NWI   10  
  2 Lewis, Candace            SR Brookville             26.85      26.97   NWI    8  
  3 Parker, Shelley           JR Brookville             26.92      27.38   NWI    6  
  4 Kyle, Shawna              SO Amherst                27.67      27.93   NWI    4  
  5 Davis, Jasmine            SO Rustburg               27.69      28.00   NWI    2  
 -- Jackson, Uniquequa        FR Brookville             27.33         NT   NWI 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Marshall, Dominique       JR Brookville           1:01.54    1:00.54   2   10  
  2 Hurt, Kenara              JR Liberty              1:01.94    1:00.71   2    8  
  3 DeRose, Giovanna          FR Rustburg             1:01.98    1:01.09   2    6  
  4 Turner, Olivia            SO Amherst              1:03.13    1:01.74   2    4  
  5 Jefferson, Camelia        FR Rustburg             1:03.89    1:04.94   1    2  
  6 Orange, Bobbi Sue         SO Staunton River       1:06.89    1:07.04   1    1  
  7 Taylor, Tanisha              Heritage             1:03.74    1:07.08   2 
  8 Goode, Shanice            FR Brookville           1:05.44    1:07.12   1 
  9 Trent, Sierra                Amherst              1:09.00    1:08.59   1 
 10 Khanna, Salina            SR Jefferson Forest     1:11.67    1:10.43   1 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rapp, Laura                  Heritage             2:17.00    2:17.17    10  
  2 Reeves, Janel             JR Brookville           2:24.62    2:28.39     8  
  3 Shelton, Kelsey           JR Jefferson Forest     2:30.04    2:30.64     6  
  4 Bradley, Candace          JR Rustburg             2:39.98    2:33.87     4  
  5 Phillippe, Sarah          SO Liberty              2:38.30    2:34.12     2  
  6 McCarren, Cathleen        FR Brookville           2:35.30    2:36.16     1  
  7 Andrusky, Natalie         JR Staunton River       2:41.91    2:39.56  
  8 Wendland, Jacqui          JR Amherst              2:50.24    2:42.73  
  9 Bennett, Beth                Rustburg             2:40.00    2:47.12  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rapp, Laura                  Heritage             5:04.00    5:11.62    10  
  2 Reeves, Janel             JR Brookville           5:12.60    5:14.86     8  
  3 McCarren, Cathleen        FR Brookville           5:39.45    5:44.07     6  
  4 Jackson, Olivia           SO Jefferson Forest     5:54.98    5:51.71     4  
  5 Robinson, Morgan          FR Rustburg             6:02.00    5:52.66     2  
  6 Andrusky, Natalie         JR Staunton River       5:52.12    5:53.28     1  
  7 Green, Kelsey             SO Brookville           6:01.00    6:04.99  
  8 Drablos, Katherine        09 Jefferson Forest     6:06.24    6:07.14  
  9 Wendland, Jacqui          JR Amherst              6:24.50    6:19.16  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rapp, Laura                  Heritage            11:11.81   11:02.87    10  
  2 Reeves, Janel             JR Brookville          11:43.58   11:04.27     8  
  3 McCarren, Cathleen        FR Brookville          12:47.80   12:18.19     6  
  4 Andrusky, Natalie         JR Staunton River      12:48.80   12:42.12     4  
  5 Jackson, Olivia           SO Jefferson Forest    12:59.78   12:45.51     2  
  6 Green, Kelsey             SO Brookville          13:11.60   13:04.16     1  
  7 Brinkley, Bilynda         FR Jefferson Forest    13:46.70   13:07.03  
  8 Drablos, Katherine        09 Jefferson Forest    13:22.32   13:32.12  
  9 Fishburne, Allison        SO Jefferson Forest    13:24.39   13:34.99  
 10 Hooper, Alicia            SR Jefferson Forest    13:49.10   13:36.34  
 11 Phelps, Laura             SO Amherst             13:49.46   13:57.24  
 12 Goodrich, Evan            JR Rustburg            14:02.40   15:05.95  
 -- Phillippe, Sarah          SO Liberty             13:47.92         NT  
 
Girls 100 Meter Hurdles
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Witt, Sarah               SR Staunton River         15.25      15.35Q  NWI  2 
  2 Laprade, Latavia             Heritage               16.79      16.68Q  NWI  1 
  3 Watts, Talisha            FR Brookville             17.07      17.12q  NWI  2 
  4 Hubbard, Lacear           JR Amherst                16.98      17.13q  NWI  1 
  5 Meritt, Mindy             SO Brookville             18.31      18.25q  NWI  2 
  6 Garrett, Caitlin          JR Amherst                18.32      18.50q  NWI  1 
  7 Morgan, Latawanna         JR Rustburg               19.32      19.64   NWI  1 
  8 Harris, McKensie             Amherst                19.54      20.47   NWI  2 
  9 Spinner, Loreal           SR Liberty                19.60      20.54   NWI  2 
 
Girls 100 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Witt, Sarah               SR Staunton River         15.35      15.03   NWI   10  
  2 Hubbard, Lacear           JR Amherst                17.13      16.33   NWI    8  
  3 Watts, Talisha            FR Brookville             17.12      16.37   NWI    6  
  4 Laprade, Latavia             Heritage               16.68      17.32   NWI    4  
  5 Garrett, Caitlin          JR Amherst                18.50      19.12   NWI    2  
  6 Meritt, Mindy             SO Brookville             18.25      21.47   NWI    1  
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Parker, Shelley           JR Brookville             48.99      47.39   2   10  
  2 Dubose, Destiny              Heritage               47.37      48.56   2    8  
  3 Witt, Sarah               SR Staunton River         45.86      49.71   2    6  
  4 Davis, Candace            JR Amherst                51.74      50.21   2    4  
  5 Laprade, Latavia             Heritage               50.74      51.56   2    2  
  6 Watts, Karina             SR Brookville             51.39      51.70   2    1  
  7 Morgan, Latawanna         JR Rustburg               53.19      53.89   1 
  8 Schnurer, Jessie          FR Amherst                54.75      55.52   1 
  9 Harris, McKensie             Amherst                55.06      57.07   1 
 10 Rodriguez, Nicole         SO Liberty                         1:01.73   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Amherst High School  'A'                            50.98      49.86   2   10  
     1) Hubbard, Lacear JR              2) Turner, Olivia SO              
     3) Knight, Allyssa JR              4) Kyle, Shawna SO                
  2 Heritage High School  'A'                           52.22      52.06   2    8  
     1) Robey, Arzenna                  2) Long, Jamie                    
     3) Dubose, Destiny                 4) Sheffield, Jasmine             
  3 Rustburg High School  'A'                           53.10      52.39   2    6  
     1) DeRose, Giovanna FR             2) Davis, Jasmine SO              
     3) Moore, Alicia JR                4) Culpepper, Jessica FR          
  4 Jefferson Forest High School  'A'                   55.15      55.08   2    4  
     1) Graves, Chelsea JR              2) Rainey, Chenelle 09            
     3) Scott, Rachel SO                4) Spangler, Paige 09             
  5 Liberty High School  'A'                            58.24      58.73   1    2  
     1) Anderson, Nicole SO             2) Rodriguez, Nicole SO           
     3) Davis, Jessica SO               4) DeLong, Brittany FR            
  6 Staunton River High School  'A'                     57.05      59.28   1    1  
     1) Brown, Markeia JR               2) Garner, Shawna SO              
     3) Gordon, Amanda JR               4) Reid, Victoria SO              
 -- Brookville High School  'A'                         50.23         DQ   2 
     1) Jackson, Uniquequa FR           2) Sumner, Debbie FR              
     3) Marshall, Dominique JR          4) Lewis, Candace SR              
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Amherst High School  'A'                          4:13.42    4:11.91   2   10  
     1) Knight, Allyssa JR              2) Turner, Olivia SO              
     3) Schnurer, Jessie FR             4) Davis, Candace JR              
  2 Rustburg High School  'A'                         4:18.00    4:12.52   2    8  
     1) DeRose, Giovanna FR             2) Bradley, Candace JR            
     3) Jefferson, Camelia FR           4) Glass, Shannon SO              
  3 Heritage High School  'A'                         4:02.34    4:18.95   2    6  
  4 Brookville High School  'A'                       4:09.11    4:22.73   2    4  
     1) Watts, Karina SR                2) Parker, Shelley JR             
     3) Watts, Talisha FR               4) Marshall, Dominique JR         
  5 Jefferson Forest High School  'A'                 4:33.24    4:34.13   1    2  
     1) Graves, Chelsea JR              2) Rainey, Chenelle 09            
     3) Scott, Rachel SO                4) Spangler, Paige 09             
  6 Liberty High School  'A'                          4:26.92    4:38.54   1    1  
     1) Anderson, Nicole SO             2) Rodriguez, Nicole SO           
     3) Phillippe, Sarah SO             4) Hurt, Kayla JR                 
  7 Staunton River High School  'A'                   4:25.66    5:04.23   2 
     1) Witt, Sarah SR                  2) Bryant, Christy JR             
     3) Garner, Shawna SO               4) Orange, Bobbi Sue SO           
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jefferson Forest High School  'A'                10:48.27   10:32.79    10  
     1) Drablos, Katherine 09           2) Fishburne, Allison SO          
     3) Jackson, Olivia SO              4) Shelton, Kelsey JR             
  2 Liberty High School  'A'                                    10:42.75     8  
     1) Hale, Patricia FR               2) Anderson, Nicole SO            
     3) Hurt, Kayla JR                  4) Phillippe, Sarah SO            
  3 Brookville High School  'A'                      10:23.35   10:51.33     6  
     1) Green, Kelsey SO                2) Watts, Karina SR               
     3) Wendt, Mary Ellen SO            4) Benjamin, Marcia JR            
  4 Rustburg High School  'A'                        10:47.61   10:56.95     4  
  5 Heritage High School  'A'                        10:48.98   11:23.41     2  
     1) Cottrel, Ashley                 2) Placide, Dachena               
     3) Long, Jamie                     4) Taylor, Tanisha                
  6 Amherst High School  'A'                         11:42.79   11:38.61     1  
     1) Wendland, Jacqui JR             2) Phelps, Laura SO               
     3) Hall, Caroline SO               4) Poindexter, Whitney SO         
  7 Staunton River High School  'A'                             12:27.76  
     1) Bryant, Christy JR              2) Garner, Shawna SO              
     3) Gordon, Amanda JR               4) Kingery, Lindsey JR            
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Watts, Talisha            FR Brookville           5-02.00    5-00.00    10  
  2 Shelton, Kelsey           JR Jefferson Forest     5-04.00   J5-00.00     8  
  3 Hurt, Kenara              JR Liberty              4-08.00    4-10.00     6  
  4 Turner, Olivia            SO Amherst              4-08.00   J4-10.00     3  
  4 Parker, Shelley           JR Brookville           4-09.00   J4-10.00     3  
  6 Williams, Whitney            Heritage             4-08.00    4-08.00     0.2
  6 DeRose, Giovanna          FR Rustburg             5-00.00    4-08.00     0.2
  6 Sumner, Debbie            FR Brookville           4-08.00    4-08.00     0.2
  6 Baker, Jamiecka           FR Rustburg             4-10.00    4-08.00     0.2
 10 Pryor, Dominique             Heritage             4-08.00   J4-08.00  
 11 Otey, Bianca              FR Brookville           4-08.00   J4-08.00  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Parker, Shelley           JR Brookville          10-06.00   10-06.00    10  
  2 Witt, Sarah               SR Staunton River       8-09.00    8-06.00     8  
  3 Meritt, Mindy             SO Brookville           8-00.00   J8-06.00     6  
  4 Garrett, Caitlin          JR Amherst              7-06.00    7-06.00     4  
  5 Trent, Sierra                Amherst              7-00.00   J7-06.00     2  
  6 Schnurer, Jessie          FR Amherst              7-06.00    7-00.00     1  
  7 Khanna, Salina            SR Jefferson Forest     8-00.00   J7-00.00  
 -- Wimbush, Amanda              Heritage             9-00.00         NH  
 -- Shaibani, Paula           SR Brookville           8-00.00         NH  
 -- McGinn, Joni              FR Amherst              8-00.00         NH  
 
Girls Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Kyle, Shawna              SO Amherst             17-03.75   17-06.75   NWI   10  
  2 Dubose, Destiny              Heritage            16-00.50   16-08.75   NWI    8  
  3 Hubbard, Lacear           JR Amherst             17-04.75   16-05.25   NWI    6  
  4 Otey, Bianca              FR Brookville          16-01.50   16-01.75   NWI    4  
  5 Davis, Candace            JR Amherst             16-08.00   16-00.50   NWI    2  
  6 Hurt, Kenara              JR Liberty             16-02.50   15-11.75   NWI    1  
  7 Jackson, Uniquequa        FR Brookville          16-10.00   15-10.00   NWI 
  8 Turner, Olivia            SO Amherst             15-10.00   14-10.00   NWI 
  9 Laprade, Latavia             Heritage            15-02.00   14-09.75   NWI 
 10 Brown, Markeia            JR Staunton River      14-09.50   13-10.00   NWI 
 11 Patterson, Jessica        JR Rustburg            15-04.00   13-09.00   NWI 
 12 Spangler, Paige           09 Jefferson Forest    12-10.50   13-00.00   NWI 
 
Girls Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Laprade, Latavia             Heritage            34-06.50   35-04.00   NWI   10  
  2 Dubose, Destiny              Heritage            34-06.00   34-11.50   NWI    8  
  3 Davis, Candace            JR Amherst             35-10.25   34-03.50   NWI    6  
  4 Hubbard, Lacear           JR Amherst             35-02.75   33-04.75   NWI    4  
  5 Glass, Shannon            SO Rustburg            32-04.50   32-04.50   NWI    2  
  6 Kyle, Shawna              SO Amherst             32-11.50   32-02.00   NWI    1  
  7 Haskins, Jasmine          SO Amherst             31-04.00   31-04.25   NWI 
  8 Brown, Markeia            JR Staunton River      30-07.00   30-01.50   NWI 
  9 Knight, Allyssa           JR Amherst             31-02.00   30-00.50   NWI 
 10 Turner, Olivia            SO Amherst             31-00.00   29-11.25   NWI 
 11 Lewis, Candace            SR Brookville          30-04.00   29-07.00   NWI 
 12 Patterson, Jessica        JR Rustburg            31-07.00    3-09.50   NWI 
 -- Hurt, Kenara              JR Liberty             34-08.00         ND   NWI 
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Kimberly              Heritage            39-08.00   35-07.00    10  
  2 Glover, Jericah           JR Amherst             35-07.00   35-00.00     8  
  3 Harris, Jasmine           JR Rustburg            34-05.50   32-04.50     6  
  4 Gilmore, Bianca           JR Amherst             32-08.50   32-00.25     4  
  5 Spinner, Loreal           SR Liberty             33-06.00   29-08.00     2  
  6 Berkley, Ebony            SO Rustburg            30-08.00   29-05.50     1  
  7 Aron, Tatiana             FR Amherst             31-07.00  J29-05.50  
  8 Tucker, Millie            SR Staunton River      32-02.50   28-04.00  
  9 Exum, Melody              SR Brookville          34-00.50   27-10.75  
 10 Graves, Chelsea           JR Jefferson Forest    30-07.00   27-03.25  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Exum, Melody              SR Brookville            102-07     101-10    10  
  2 Huff, Kelsey              SR Jefferson Forest      108-03      99-11     8  
  3 Spinner, Loreal           SR Liberty               101-09      97-04     6  
  4 Johnson, Summer           JR Amherst                93-01      94-06     4  
  5 Jones, Kimberly              Heritage              111-06      93-09     2  
  6 Tucker, Millie            SR Staunton River        103-06      93-04     1  
  7 Graves, Chelsea           JR Jefferson Forest       91-05      89-00  
  8 Glover, Jericah           JR Amherst                89-11      85-04  
  9 Berger, Angelica          FR Staunton River         89-09      80-08  
 10 Kiely, Alexandra          SO Liberty                79-08      72-08  
 11 Gilmore, Bianca           JR Amherst                91-02      71-09  
 12 Hood, Kayla               FR Rustburg               79-07      71-07  
 13 Davis, Monique            SR Rustburg               84-08      68-11  
 14 Laprade, Latavia             Heritage               93-08      60-05  
 -- Watts, Genevi             JR Amherst                85-01         ND  
 -- Harris, Jasmine           JR Rustburg               83-05         ND  
 
Boys 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Sutton, Shawn                Heritage               11.06      11.09Q  NWI  1 
  2 Cunningham, Geary         JR Staunton River         10.91      11.22Q  NWI  2 
  3 Oulds, Hugh               SR Brookville             11.35      11.36q  NWI  2 
  4 Morse, Terrance           SO Amherst                11.65      11.47q  NWI  2 
  5 Callands, Alante             Heritage               11.54      11.62q  NWI  1 
  6 Charlton, Stacy           SO Rustburg               11.67      11.74q  NWI  2 
  7 Smith, Keith                 Heritage               11.54      11.75   NWI  1 
  8 Hamlet, Montez               Heritage               11.54      11.79   NWI  2 
  9 Byers, Jacob              SR Liberty                12.75      12.35   NWI  1 
 -- Lewis, Jeremy             SR Amherst                11.34         NT   NWI  1 
 
Boys 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Sutton, Shawn                Heritage               11.09      11.17   NWI   10  
  2 Morse, Terrance           SO Amherst                11.47      11.54   NWI    8  
  3 Callands, Alante             Heritage               11.62      11.79   NWI    6  
  4 Charlton, Stacy           SO Rustburg               11.74      11.87   NWI    4  
  5 Oulds, Hugh               SR Brookville             11.36      13.11   NWI    2  
 -- Cunningham, Geary         JR Staunton River         11.22         DQ   NWI 
 
Boys 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Sutton, Shawn                Heritage               22.34      22.84Q  NWI  2 
  2 Calloway, Cory               Heritage               22.04      23.00Q  NWI  3 
  3 Cunningham, Geary         JR Staunton River         22.59      23.13Q  NWI  1 
  4 Bollinger, Ryne           SR Liberty                23.01      23.25Q  NWI  1 
  5 Morse, Terrance           SO Amherst                23.29      23.29Q  NWI  2 
  6 Mason, Chad               JR Brookville             23.11      23.34Q  NWI  3 
  7 Jones, Cody               FR Staunton River         23.04      23.37   NWI  2 
  8 McKenzie, Cameron         SO Brookville             23.55      23.62   NWI  3 
  9 Oulds, Hugh               SR Brookville             23.17      23.70   NWI  3 
 10 Webb, Ryan                SR Liberty                23.42      23.75   NWI  1 
 11 Hamlet, Montez               Heritage               23.54      23.99   NWI  2 
 12 Charlton, Stacy           SO Rustburg               23.83      24.10   NWI  2 
 13 Callands, Alante             Heritage               23.64      24.17   NWI  3 
 14 Smith, Keith                 Heritage               23.34      24.43   NWI  1 
 15 Yang, Steve               SO Jefferson Forest       25.74      25.56   NWI  1 
 
Boys 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Sutton, Shawn                Heritage               22.84      22.53   NWI   10  
  2 Cunningham, Geary         JR Staunton River         23.13      22.73   NWI    8  
  3 Calloway, Cory               Heritage               23.00      23.03   NWI    6  
  4 Morse, Terrance           SO Amherst                23.29      23.26   NWI    4  
  5 Mason, Chad               JR Brookville             23.34      23.63   NWI    2  
  6 Bollinger, Ryne           SR Liberty                23.25      24.24   NWI    1  
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Calloway, Cory               Heritage               50.04      49.78   3   10  
  2 Bollinger, Ryne           SR Liberty                50.32      49.81   3    8  
  3 Morse, Terrance           SO Amherst                50.95      50.33   3    6  
  4 Mason, Chad               JR Brookville             50.10      50.36   3    4  
  5 Pellman, Dakota              Heritage               52.34      51.28   2    2  
  6 Webb, Ryan                SR Liberty                52.01      51.36   3    1  
  7 Washington, Mickel        JR Brookville             51.04      51.51   3 
  8 Jones, Cody               FR Staunton River         53.72      52.38   2 
  9 Chilton, Antwon           SR Amherst                53.54      53.00   2 
 10 Shockley, Jason           SO Brookville             53.39      53.47   2 
 11 Mihelich, Justin          SO Staunton River         55.40      53.51   1 
 12 Byers, Jacob              SR Liberty                54.83      53.75   1 
 13 Evans, Vic                   Heritage               54.60      54.15   2 
 14 Gray, Justin                 Heritage               54.20      54.27   2 
 15 Whitlow, Curtis           SO Jefferson Forest       55.27      55.35   1 
 16 Sykes, Jordon                Heritage               55.54      55.71   1 
 17 Jarry, Jeremy             JR Brookville             54.93      55.91   1 
 18 Wilson, Josiah               Heritage               55.32      56.90   1 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Paljug, Jason             SR Brookville           2:00.30    1:59.21    10  
  2 Resendes, Justin          09 Jefferson Forest     2:01.83    1:59.78     8  
  3 Sandidge, Tylik              Heritage             2:09.45    2:03.85     6  
  4 Pellman, Dakota              Heritage             2:06.24    2:04.70     4  
  5 Bollinger, Ryne           SR Liberty              2:02.71    2:05.74     2  
  6 Turner, Nathan            SR Brookville           2:06.43    2:06.32     1  
  7 Pritchett, Jacob          JR Amherst              2:08.65    2:07.52  
  8 Aragon, Eduardo           JR Rustburg             2:09.70    2:08.99  
  9 VanNordt, Ryan            SR Brookville           2:11.24    2:10.01  
 10 Pendergraft, Benjamin     FR Staunton River       2:10.99    2:13.63  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arthur, Jacob             SR Brookville           4:34.20    4:30.75    10  
  2 Wilson, Jake              SR Brookville           4:43.37    4:35.66     8  
  3 Plazak, Michael           JR Jefferson Forest     4:47.05    4:45.85     6  
  4 Spangler, Wes             SR Jefferson Forest     4:48.30    4:49.57     4  
  5 Pritchett, Jacob          JR Amherst              4:54.67    4:49.61     2  
  6 Noegel, Anthony           FR Brookville           4:49.64    4:50.11     1  
  7 Roark, Jake               FR Brookville           4:50.27    4:56.25  
  8 Pendergraft, Benjamin     FR Staunton River       5:06.53    5:14.56  
  9 Crawley, Traye            SO Rustburg             5:40.70    5:42.24  
 10 Barringer, David          SR Liberty              5:48.09    5:55.67  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arthur, Jacob             SR Brookville          10:01.81    9:56.67    10  
  2 Wilson, Jake              SR Brookville          10:13.52   10:05.53     8  
  3 Noegel, Anthony           FR Brookville          10:32.82   10:25.75     6  
  4 Roark, Jake               FR Brookville          10:42.70   10:42.97     4  
  5 Spangler, Wes             SR Jefferson Forest    10:40.51   10:49.78     2  
  6 Reynolds, Carson          JR Amherst             11:01.36   11:06.38     1  
  7 Bradshaw, Jeff            SO Staunton River      11:45.24   11:11.38  
  8 Conrad, Marcus               Brookville          11:29.38   11:13.32  
  9 Barringer, David          SR Liberty             11:57.52   12:48.03  
 -- Honse, Travis                Heritage            12:06.34         NT  
 
Boys 110 Meter Hurdles
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Nixon, Ethan              SR Brookville             14.46      14.74Q  NWI  2 
  2 Bell, James               SR Staunton River         15.29      15.12Q  NWI  1 
  3 Thomas, Logan             JR Brookville             15.61      15.14q  NWI  1 
  4 McIvor, William           SR Rustburg               15.80      15.55q  NWI  2 
  5 Garland, Laurice          SR Amherst                15.68      15.65q  NWI  2 
  6 McKenzie, Cameron         SO Brookville             16.82      17.19q  NWI  1 
  7 Gilbert, Desmond          JR Heritage               17.04      17.54   NWI  1 
  8 Ware, Anthony             SO Amherst                17.35      17.94   NWI  2 
  9 McCray, Zack              SO Brookville             17.08      18.06   NWI  2 
 10 Fuqua, Timothy            SO Liberty                19.94      19.98   NWI  1 
 
Boys 110 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Nixon, Ethan              SR Brookville             14.74      14.65   NWI   10  
  2 Bell, James               SR Staunton River         15.12      15.07   NWI    8  
  3 Thomas, Logan             JR Brookville             15.14      15.38   NWI    6  
  4 McIvor, William           SR Rustburg               15.55      15.65   NWI    4  
  5 Garland, Laurice          SR Amherst                15.65      16.15   NWI    2  
  6 McKenzie, Cameron         SO Brookville             17.19      16.77   NWI    1  
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Nixon, Ethan              SR Brookville             40.14      40.07   2   10  
  2 Bell, James               SR Staunton River         40.31      40.08   2    8  
  3 Thomas, Logan             JR Brookville             42.85      41.45   2    6  
  4 McKenzie, Cameron         SO Brookville             44.42      42.55   1    4  
  5 Garland, Laurice          SR Amherst                42.50      42.70   2    2  
  6 McIvor, William           SR Rustburg               42.80      42.94   2    1  
  7 Sweet, Matt               SR Amherst                43.77      44.16   2 
  8 Gilbert, Desmond          JR Heritage               44.72      44.45   1 
  9 Ware, Anthony             SO Amherst                45.97      44.96   1 
 10 Fouche, Quinton              Heritage               43.94      45.23   1 
 11 Fuqua, Timothy            SO Liberty                49.54      49.29   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brookville High School  'A'                         44.03      43.34   2   10  
     1) Oulds, Hugh SR                  2) Mason, Chad JR                 
     3) Smith, Lorenzo SO               4) Washington, Mickel JR          
  2 Heritage High School  'A'                           43.26      43.49   2    8  
     1) Callands, Alante                2) Hamlet, Montez                 
     3) Sutton, Shawn                   4) Smith, Keith                   
  3 Staunton River High School  'A'                     44.98      45.06   2    6  
     1) Cunningham, Geary JR            2) Powers, David JR               
     3) Montgomery, Kenneth SR          4) Jones, Cody FR                 
  4 Amherst High School  'A'                            46.34      45.80   1    4  
     1) Brown, Tyrease JR               2) Chilton, Antwon SR             
     3) Garland, Laurice SR             4) Sandidge, Thomas FR            
  5 Rustburg High School  'A'                           46.03      46.06   2    2  
  6 Liberty High School  'A'                            47.70      46.80   1    1  
     1) Divers, Caleb FR                2) Fuqua, Timothy SO              
     3) Lewis, Walter SO                4) Patterson, John SO             
  7 Jefferson Forest High School  'A'                   47.98      47.80   1 
     1) Deen, Chris JR                  2) Grishaw, Shane JR              
     3) McLaughlin, Matt JR             4) Hegner, Kyle JR                
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Heritage High School  'A'                         3:31.65    3:27.25   2   10  
  2 Brookville High School  'A'                       3:28.48    3:32.22   2    8  
     1) Paljug, Jason SR                2) Shockley, Jason SO             
     3) Turner, Nathan SR               4) Washington, Mickel JR          
  3 Amherst High School  'A'                          3:31.21    3:34.04   2    6  
     1) Chilton, Antwon SR              2) Cabell, Chris SR               
     3) Sweet, Matt SR                  4) Morse, Terrance SO             
  4 Liberty High School  'A'                          3:40.81    3:37.92   2    4  
     1) Divers, Caleb FR                2) Devlin, Paul SO                
     3) Byers, Jacob SR                 4) Sparrow, Brandon SO            
  5 Staunton River High School  'A'                   3:38.47    3:41.36   2    2  
     1) Bell, James SR                  2) Cruz, Joseph SO                
     3) Powers, David JR                4) Jones, Cody FR                 
  6 Jefferson Forest High School  'A'                 3:43.66    3:41.77   1    1  
     1) Whitlow, Curtis SO              2) Yang, Steve SO                 
     3) Plazak, Michael JR              4) Resendes, Justin 09            
  7 Rustburg High School  'A'                         3:49.17    3:51.85   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brookville High School  'A'                       8:15.32    8:21.25    10  
     1) Arthur, Jacob SR                2) Paljug, Jason SR               
     3) Turner, Nathan SR               4) Wilson, Jake SR                
  2 Jefferson Forest High School  'A'                 8:29.81    8:24.04     8  
     1) Plazak, Michael JR              2) Resendes, Justin 09            
     3) Spangler, Wes SR                4) Whitlow, Curtis SO             
  3 Heritage High School  'A'                         8:25.62    8:27.59     6  
     1) Gray, Justin                    2) Knight, Josh                   
     3) Sandidge, Tylik                 4) Wilson, Josiah                 
  4 Amherst High School  'A'                          9:11.00    9:05.50     4  
     1) Pritchett, Jacob JR             2) Reynolds, Carson JR            
     3) Fitzgerald, Jonathan SO         4) Hutchinson, James JR           
  5 Staunton River High School  'A'                   9:11.73    9:13.57     2  
     1) Ruano, Alex SR                  2) Hamblin, Justin SR             
     3) Cruz, Joseph SO                 4) Pendergraft, Benjamin FR       
  6 Liberty High School  'A'                          9:29.72    9:47.31     1  
     1) Barringer, David SR             2) Brogan, Seth SO                
     3) Devlin, Paul SO                 4) Divers, Caleb FR               
  7 Rustburg High School  'A'                         9:35.51   10:02.91  
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nixon, Ethan              SR Brookville           6-02.00    6-06.00    10  
  2 Bell, James               SR Staunton River       6-02.00    6-04.00     8  
  3 McCray, Zack              SO Brookville           6-00.00    6-00.00     6  
  4 Ware, Jeffery             SR Amherst              6-02.00   J6-00.00     3  
  4 Thomas, Logan             JR Brookville           5-10.00   J6-00.00     3  
  6 Brown, Tyrease            JR Amherst              5-10.00    5-10.00     1  
  7 King, Jarred              SO Brookville           5-10.00   J5-10.00  
  8 Perry, Jerome                Heritage             5-10.00    5-08.00  
  9 Dillarad, Tim                Heritage             5-06.00    5-06.00  
 -- Pendergraft, Benjamin     FR Staunton River       5-06.00         NH  
 -- Sparrow, Brandon          SO Liberty              5-06.00         NH  
 -- Irving, Demtrius          JR Amherst              5-08.00         NH  
 -- Plazak, Michael           JR Jefferson Forest     5-06.00         NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bell, James               SR Staunton River      14-06.00   14-01.00    10  
  2 Epperson, Andrew          JR Brookville          13-06.00   13-06.00     8  
  3 Broda, Kyle               JR Brookville          12-00.00   12-06.00     6  
  4 Spradley, Jaze            FR Amherst             11-06.00   11-00.00     3  
  4 McLaughlin, Matt          JR Jefferson Forest    11-03.00   11-00.00     3  
  6 Goh, Chris                JR Brookville          11-06.00   10-06.00     1  
  7 George, Levi              SO Jefferson Forest    10-06.00  J10-06.00  
  8 Wilmer, Ethan             SO Jefferson Forest    10-06.00  J10-06.00  
  9 Hutchinson, James         JR Amherst             11-00.00   10-00.00  
 -- Drablos, Josh             SO Jefferson Forest    13-06.00         NH  
 -- Tordoff, Dylan            JR Brookville          11-06.00         NH  
 -- McGinn, Matt              SR Amherst             11-00.00         NH  
 
Boys Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Calloway, Cory               Heritage            21-10.75   21-09.00   NWI   10  
  2 Nixon, Ethan              SR Brookville          21-03.00   21-08.75   NWI    8  
  3 Lewis, Jeremy             SR Amherst             22-08.00   21-08.25   NWI    6  
  4 Oulds, Hugh               SR Brookville          19-07.00   21-04.75   NWI    4  
  5 King, Jarred              SO Brookville          19-08.00   20-05.00   NWI    2  
  6 Spradley, Jaze            FR Amherst             19-07.00   19-10.75   NWI    1  
  7 Ware, Jeffery             SR Amherst             21-05.00   19-10.50   NWI 
  8 Hamblin, Justin           SR Staunton River      19-03.50   19-03.75   NWI 
  9 Irving, Demtrius          JR Amherst             19-03.50   19-00.50   NWI 
 10 Charlton, Stacy           SO Rustburg            19-05.75   18-10.50   NWI 
 11 Whitlow, Curtis           SO Jefferson Forest    19-00.00   18-07.00   NWI 
 -- Brown, Tyrease            JR Amherst             20-09.50         ND   NWI 
 -- Devlin, Paul              SO Liberty             16-10.00         ND   NWI 
 
Boys Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Brown, Tyrease            JR Amherst             43-11.00   43-02.00   NWI   10  
  2 Calloway, Cory               Heritage            44-03.00   43-01.00   NWI    8  
  3 Nixon, Ethan              SR Brookville          44-11.50   43-00.50   NWI    6  
  4 Cabell, Chris             SR Amherst             43-00.50   41-08.75   NWI    4  
  5 McIvor, William           SR Rustburg            39-06.00   41-03.00   NWI    2  
  6 Chilton, Damion           SO Amherst             42-04.00   40-08.00   NWI    1  
  7 Ware, Jeffery             SR Amherst             41-06.00   40-04.00   NWI 
  8 King, Jarred              SO Brookville          40-04.00   39-07.50   NWI 
  9 Montgomery, Kenneth       SR Staunton River      39-10.00   39-05.00   NWI 
 10 Irving, Demtrius          JR Amherst             40-02.50   39-01.00   NWI 
 -- Devlin, Paul              SO Liberty             35-10.00         ND   NWI 
 -- Lewis, Jeremy             SR Amherst             42-03.50         ND   NWI 
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hatcher, Tyler            SR Liberty             49-00.00   47-11.50    10  
  2 Brandt, David             SO Brookville          44-11.00   45-02.50     8  
  3 Brown, Devonte            FR Amherst             43-04.00   43-04.50     6  
  4 Crews, JT                 SR Brookville          43-06.25   42-09.00     4  
  5 Davis, Curtis             SR Staunton River      42-11.25   42-08.50     2  
  6 Sparrow, Brandon          SO Liberty             43-00.50   42-08.00     1  
  7 Thomas, Logan             JR Brookville          41-11.00   41-08.50  
  8 Bolling, Devin            JR Brookville          42-02.00   41-06.50  
  9 Harvey, Antwon            SO Amherst             43-03.00   41-02.50  
 10 Hunt, Suave               JR Amherst             41-04.00   39-05.75  
 11 Perry, Theron                Heritage            40-00.00   39-00.00  
 12 Bussert, Seth             JR Rustburg            37-04.50   35-04.00  
 13 Policke, Stephen          SO Jefferson Forest    29-10.00   28-00.50  
 -- Brown, Kyle               SR Amherst             42-09.00         ND  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brown, Kyle               SR Amherst               126-09     124-07    10  
  2 Bolling, Devin            JR Brookville            128-02     122-08     8  
  3 Thomas, Logan             JR Brookville            129-05     119-08     6  
  4 Harvey, Antwon            SO Amherst               107-09     117-07     4  
  5 Bennett, Zach                Liberty               115-02     116-00     2  
  6 Perry, Theron                Heritage              123-00     114-07     1  
  7 Bussert, Seth             JR Rustburg              119-10     109-10  
  8 Reynolds, Josh            SO Staunton River        105-09      82-11  
 -- Anderson, Josh               Brookville            114-06         ND  
 -- Hatcher, Tyler            SR Liberty               129-07         ND  
 -- Grishaw, Shane            JR Jefferson Forest       87-07         ND  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Brookville High School     147.25     2) Amherst High School       102   
    3) Heritage High School        99.25     4) Liberty High School        56   
    5) Rustburg High School        45.50     6) Jefferson Forest High Sch  44   
    7) Staunton River High School  32                                           
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Brookville High School     211        2) Heritage High School       97   
    3) Amherst High School         88        4) Staunton River High Schoo  54   
    5) Jefferson Forest High Scho  32        6) Liberty High School        31   
    7) Rustburg High School        13