Girls 55 Yard Dash

 

Lane                                  Name                  Team                Finals

 

    1  Parker, Shelley                 BRK                  7.32

    2  Kyle, Shawna                   AMH                7.61

    3  Lewis, Candace                 BRK                  7.71

    4  Knight, Allyssa                AMH                7.81

    4  Shelton, Kelsey                JFOR                 7.81

    6  Randolph, Brittany          JFOR                 7.93

    7  Smith, Nicole                   BRK                  8.00

    8  Exum, Melody                 BRK                  8.08

    9  Shaibani, Paula                 BRK                  8.27

  10  Jones, Alecia                    BRK                  8.30

  11  Nugent, Dorothy              JFOR                 8.35

  12  Dee, Rebecca                    JFOR                 8.49

  13  Inman, Hannah                JFOR                 8.56

  13  Andrews, Chyna               AMH                8.56

  15  Martin, Rachael               BRK                  8.92

  ---  Marshall, Dominique        BRK                   NT

  ---  Porter, Shannon               JFOR                  NT

  ---  Graves, Chelsea                JFOR                  NT

  ---  Bills, Jessica                     JFOR                  NT

 

Girls 300 Yard Dash

 

Lane                                  Name                  Team                Finals

 

    1  Parker, Shelley                 BRK                38.90

    2  Kyle, Shawna                   AMH              41.30

    3  Shelton, Kelsey                JFOR               41.70

    4  Knight, Allyssa                AMH              42.00

    5  Graves, Chelsea                JFOR               43.30

    6  McDaniel, Megan             JFOR               43.70

    7  Wallace, Essie                  BRK                43.90

    8  Raybuck, Lindsay             BRK                44.00

    9  Marshall, Mecole             BRK                44.40

    9  Edwards, Ashley               AMH              44.40

  11  Clark, Nicole                    AMH              44.70

  12  Lewis, Candace                 BRK                45.60

  13  Harris, Mckinsie               AMH              46.30

  14  Andrews, Chyna               AMH              48.50

  15  Inman, Hannah                JFOR               50.50

  ---  Marshall, Dominique        BRK                   NT

  ---  Morris, Emily                  JFOR                  NT

  ---  Franklin, Deshae              AMH                  NT

  ---  McDaniel, Emilee            JFOR                  NT

  ---  Kricheldorf, Sidney          JFOR                  NT

 

Girls 600 Yard Dash

 

Lane                                  Name                  Team                Finals

 

    1  Thompson, Amanda        JFOR            1:34.00

    2  Bryant, Donna                 JFOR            1:36.00

    3  Wallace, Essie                  BRK             1:42.00

    4  Ware, Courtney               BRK             1:45.00

    5  King, Chelsea                   BRK             1:49.90

  ---  Benjamin, Marcia             BRK                   NT

  ---  Franklin, Deshae              AMH                  NT

 

Girls 1000 Yard Dash

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  Watts, Karina                  BRK             3:01.60

    2  Jackson, Olivia                 JFOR            3:14.30

    3  Fishburne, Allison            JFOR            3:33.60

    4  Johnson, Katie                 JFOR            3:33.80

    5  Drablos, Katherine           JFOR            3:34.20

    6  Zongrone, Courtney         JFOR            3:38.80

    7  Wendland, Jackie             AMH           3:39.20

    8  Goin, Brittany                  AMH           3:43.80

    9  Lynch, Vaneeta                AMH           4:03.80

    9  Penn, Sahrae                    AMH           4:03.80

 

Girls 1600 Yard Dash

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  Drablos, Katherine           JFOR            6:36.00

    2  Newman, Angela              BRK             6:53.00

    3  Wendland, Jackie             AMH           7:00.00

    4  Hall, Caroline                   AMH           7:01.00

  ---  Wendt, Mary Ellen          BRK                   NT

  ---  Reeves, Janel                    BRK                   NT

 

Girls 3200 Yard Dash

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  Reeves, Janel                    BRK           12:17.20

  ---  Newman, Angela              BRK                   NT

 

Girls 55 Yard Hurdles

 

Lane                                  Name                  Team                Finals

 

    1  Clark, Nicole                    AMH                9.56

    2  Porter, Shannon               JFOR                 9.58

    3  Harris, Mckinsie               AMH                9.95

    4  Dee, Rebecca                    JFOR               10.37

    5  Randolph, Brittany          JFOR               10.62

    6  Marshall, Mecole             BRK                10.63

    7  Nugent, Dorothy              JFOR               10.75

    8  Meritt, Mindy                  BRK                11.47

  ---  Watts, Karina                  BRK                   NT

  ---  Bills, Jessica                     JFOR                  NT

 

Girls 4x200 Yard Relay

 

Lane                                  Team                  Relay                Finals

 

    1  AMH                               A                 2:02.64

           Kyle, Shawna                 Knight, Allyssa

           Edwards, Ashley            Clark, Nicole

    2  BRK                                 A                 2:03.79

           Exum, Melody               Lewis, Candace

           Marshall, Dominique     Wallace, Essie

    3  JFOR                                A                 2:05.99

  ---  BRK                                 B                        NT

           Jones, Alecia                 Shaibani, Paula

           Meritt, Mindy               Raybuck, Lindsay

  ---  JFOR                                B                        NT

 

Girls 4x400 Yard Relay

 

        Team                         Relay                 Finals

 

  ---  BRK                                 A                        NT

           Parker, Shelley              Marshall, Dominique

           Ware, Courtney             Watts, Karina

 

Girls 4x800 Yard Relay

 

        Team                         Relay                 Finals

 

    1  JFOR                                A               11:23.82

    2  BRK                                 A               12:04.80

           Benjamin, Marcia          Martin, Rachael

           Ware, Courtney             Wendt, Mary Ellen

  ---  JFOR                                B                        NT

 

Girls High Jump

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  Porter, Shannon               JFOR           4-10.00

    2  Hubbard, Laceer               AMH           4-08.00

    3  Parker, Shelley                 BRK           J4-08.00

    4  King, Chelsea                   BRK            4-06.00

  ---  Kyle, Shawna                   AMH                  NH

  ---  Morris, Emily                  JFOR                  NH

 

Girls Pole Vault

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  Parker, Shelley                 BRK            7-06.00

  ---  Smith, Nicole                   BRK                   NH

  ---  Meritt, Mindy                  BRK                   NH

  ---  Nugent, Dorothy              JFOR                  NH

  ---  Shaibani, Paula                 BRK                   NH

 

Girls Long Jump

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  Wallace, Essie                  BRK          15-03.25

    2  Shelton, Kelsey                JFOR         14-09.00

    3  Hubbard, Laceer               AMH         14-08.50

    4  Knight, Allyssa                AMH         14-06.00

    5  Raybuck, Lindsay             BRK          14-00.00

    6  Kyle, Shawna                   AMH         13-09.00

    7  Lewis, Candace                 BRK          13-08.25

    8  Graves, Chelsea                JFOR         13-01.00

    9  Edwards, Ashley               AMH         13-00.00

  10  Salzone, Stephanie           JFOR         12-04.00

  ---  Porter, Shannon               JFOR                  ND

 

Girls Triple Jump

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  Wallace, Essie                  BRK          30-03.50

    2  Knight, Allyssa                AMH         29-10.50

    3  Edwards, Ashley               AMH         29-08.25

    4  Lewis, Candace                 BRK          29-05.00

    5  Hubbard, Laceer               AMH         29-01.50

 

Girls Shot Put

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  Defilippo, Nicole             BRK          28-10.50

    2  Shelton, Kelsey                JFOR         27-06.00

    3  Exum, Melody                 BRK          25-07.50

(Girls Shot Put)

 

 

    4  Scott, Takendra               BRK          25-04.50

    5  Higginbotham, Crystal     AMH         24-10.00

    6  Knauss, Jenae                   JFOR         24-02.00

    7  Busse, Kaytei                   BRK          22-06.00

    8  Ferguson, Lakisha            AMH         21-06.50

    9  Yuille, Chantalle              BRK          18-04.25

  ---  Toliver, Kyona                AMH                  ND

  ---  Ogunfiditimi, Folasad       JFOR                  ND

 

Boys 55 Yard Dash

 

Lane                                  Name                  Team                Finals

 

    1  Houston, Stacey               BRK                  6.53

    2  Oulds, Hugh                      BRK                  6.57

    3  Glover, Jamal                   AMH                6.65

    4  Nixon, Ethan                   BRK                  6.66

    5  Braxton, Josh                   AMH                6.74

    6  Glover, Jamar                   AMH                6.77

    7  Yule, Brett                       JFOR                 6.84

    8  Seeberger, Nathan            JFOR                 6.87

    9  Sharp, James                    BRK                  7.03

  10  Murthy, Shashi                 JFOR                 7.04

  11  Irving, Demetrius             AMH                7.22

  12  Kountz, Michael              JFOR                 7.41

  13  Harvey, Antjuan              AMH                7.45

  14  Whitlow, Curtis                JFOR                 7.54

  15  Rose, Dominique              AMH                7.71

  16  McNally, Ronald              JFOR                 7.73

  17  Higgonbothem, Steve       AMH                7.77

  18  Fitch, TaShawn                AMH                7.81

  19  Jackson, Khadrian            AMH                8.03

  20  Staton, Jonathan              JFOR                 8.24

  ---  Chilton, Damien              AMH                  NT

  ---  Drablos, Josh                    JFOR                  NT

 

Boys 300 Yard Dash

 

Lane                                  Name                  Team                Finals

 

    1  Glover, Jamar                   AMH              36.00

    2  Glover, Jamal                   AMH              36.30

    3  Yule, Brett                       JFOR               37.00

    4  Yang, Steve                      JFOR               37.10

    5  Garland, Laurice               AMH              37.40

    6  Chilton, Antwoan            AMH              37.70

    7  Cabell, Chris                     AMH              38.30

    8  Jarry, Jeremy                   BRK                38.40

    8  Bowles, Josh                     JFOR               38.40

  10  Higgonbothem, Steve       AMH              39.10

  11  Sankoorikal, Joseph         JFOR               39.50

  12  Oulds, Hugh                      BRK                39.60

  13  Mcdaniels, Chris               AMH              39.80

  14  Rose, Dominique              AMH              40.00

  15  Marshall, Marcus              BRK                40.20

  15  Whitlow, Curtis                JFOR               40.20

  17  Burnett, Tyler                  BRK                40.30

  18  Irving, Demetrius             AMH              40.60

  19  Chilton, Damien              AMH              41.30

  20  Ware, Anthony                AMH              41.80

  21  McNally, Ronald              JFOR               42.20

  22  Harvey, Antjuan              AMH              42.30

  23  Patel, Bhaumik                JFOR               42.60

  24  Fitch, TaShawn                AMH              43.30

  25  Staton, Jonathan              JFOR               43.60

  26  Vogt, AJ                           JFOR               50.10

  ---  Brunet, Tyler                   JFOR                  NT

  ---  Braxton, Josh                   AMH                  NT

  ---  Kountz, Michael              JFOR                  NT

  ---  Jackson, Khadrian            AMH                  NT

  ---  Schiener, Mario                JFOR                  NT

  ---  Chittenden, Michael         JFOR                  NT

  ---  Rodriguez, Marcus            JFOR                  NT

 

Boys 600 Yard Dash

 

Lane                                  Name                  Team                Finals

 

    1  Paljug, Jason                    BRK             1:22.30

    2  Turner, Nathan                BRK             1:23.50

    3  Ranowsky, Geoff              JFOR            1:24.00

    4  Murthy, Shashi                 JFOR            1:25.00

    5  Clark, Collin                    JFOR            1:25.80

    6  Sweet, Matt                      AMH           1:29.30

    7  Schiener, Mario                JFOR            1:30.50

    8  Tannian, Michael             BRK             1:31.20

    9  Chilton, Antwoan            AMH           1:33.80

  10  Cabell, Chris                     AMH           1:35.00

  11  Bowles, Josh                     JFOR            1:36.00

  12  Ware, Anthony                AMH           1:37.70

  13  Yang, Steve                      JFOR            1:39.90

  14  Brunet, Tyler                   JFOR            1:46.90

  15  Vogt, AJ                           JFOR            2:02.40

  ---  Tordoff, Dylan                BRK                   NT

  ---  Patel, Bhaumik                JFOR                  NT

  ---  Chittenden, Michael         JFOR                  NT

  ---  Wooldridge, Michael        BRK                   NT

 

Boys 1000 Yard Dash

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  Reeves, Will                     BRK             2:28.80

    2  Clark, Collin                    JFOR            2:42.80

    3  Rote, Colin                      JFOR            2:43.70

    4  Love, Brandon                 JFOR            2:46.20

    5  VanNoordt, Ryan             BRK             2:53.50

    6  Fitzgerld, Jonathan           AMH           3:01.80

    7  Wheeler, Zach                 JFOR            3:10.60

    7  Ranowsky, Geoff              JFOR            3:10.60

    9  Brown, Jared                    AMH           3:37.80

  10  Dorr, Brandon                  AMH           3:38.80

  ---  Dawson, Garrett               JFOR                  NT

  ---  Resendes, Justin                JFOR                  NT

  ---  Kadak, Jeffrey                  JFOR                  NT

  ---  Kadak, Steven                  JFOR                  NT

  ---  DeWitt, Cash                   JFOR                  NT

 

Boys 1600 Yard Dash

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  DeWitt, Cash                   JFOR            4:53.00

    2  Weston, Griffin                BRK             4:56.00

    3  Love, Brandon                 JFOR            5:06.30

    4  Resendes, Justin                JFOR            5:06.40

    5  Wenzel, Ben                    BRK             6:02.00

    6  Mariner, Zach                  BRK             6:03.00

    7  Brown, Jared                    AMH           6:23.00

    8  Ashwell, Ben                    BRK             6:25.00

  ---  Wheeler, Zach                 JFOR                  NT

  ---  Wilson, Jake                    BRK                   NT

  ---  Fitzgerld, Jonathan           AMH                  NT

  ---  Kadak, Jeffrey                  JFOR                  NT

  ---  Dorr, Brandon                  AMH                  NT

  ---  Patel, Vatsal                     JFOR                  NT

  ---  Patel, Pratik                    JFOR                  NT

 

Boys 3200 Yard Dash

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  Reeves, Will                     BRK           10:52.70

    2  Weston, Griffin                BRK           11:13.90

    3  Wilson, Jake                    BRK           11:41.00

    4  Reynolds, Carson             AMH         11:49.70

 

Boys 55 Yard Hurdles

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  Nixon, Ethan                   BRK                  7.47

    2  Tannian, Michael             BRK                  8.05

    3  Seeberger, Nathan            JFOR                 8.15

    4  Garland, Laurice               AMH                8.62

    5  Sankoorikal, Joseph         JFOR                 8.70

 

Boys 4x200 Yard Relay

 

Lane                                  Team                  Relay                Finals

 

    1  BRK                                 A                 1:43.00

           Houston, Stacey            Jarry, Jeremy

           Nixon, Ethan                Oulds, Hugh

    2  JFOR                                A                 1:46.00

    3  BRK                                 B                  1:54.00

           Burnett, Tyler               Epperson, Andrew

           Marshall, Marcus           Sharp, James

    4  JFOR                                B                  1:57.00

  ---  AMH                               A                        NT

           Braxton, Josh                Glover, Jamal

           Glover, Jamar                Mcdaniels, Chris

 

Boys 4x400 Yard Relay

 

        Team                         Relay                 Finals

 

    1  BRK                                 A                 4:01.19

           Jarry, Jeremy                 Paljug, Jason

           Turner, Nathan             Sharp, James

 

Boys 4x800 Yard Relay

 

        Team                         Relay                 Finals

 

    1  BRK                                 A                 9:25.23

           Wenzel, Ben                  Paljug, Jason

           Turner, Nathan             VanNoordt, Ryan

    2  JFOR                                A                 9:25.25

  ---  JFOR                                B                        NT

 

Boys High Jump

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  Nixon, Ethan                   BRK            5-08.00

    2  Ranowsky, Geoff              JFOR           5-06.00

    3  Garland, Laurice               AMH           5-00.00

  ---  Higgonbothem, Steve       AMH                  NH

  ---  Chilton, Damien              AMH                  NH

  ---  James, Tres                      BRK                   NH

 

Boys Pole Vault

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  Smith, Matt                     JFOR         12-00.00

    2  Epperson, Andrew            BRK          11-06.00

    3  Tordoff, Dylan                BRK          10-06.00

    4  Drablos, Josh                    JFOR         10-00.00

  ---  Booth, Nathan                 JFOR                  NH

 

Boys Long Jump

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  Nixon, Ethan                   BRK          21-06.00

    2  Oulds, Hugh                      BRK          20-01.25

    3  Glover, Jamar                   AMH         18-04.00

    4  Braxton, Josh                   AMH         17-11.50

    5  Cabell, Chris                     AMH         16-06.00

    6  Mcdaniels, Chris               AMH         15-06.00

    7  Whitlow, Curtis                JFOR         14-07.00

  ---  Chilton, Damien              AMH                  ND

  ---  Yule, Brett                       JFOR                  ND

  ---  Glover, Jamal                   AMH                  ND

  ---  Higgonbothem, Steve       AMH                  ND

  ---  Epperson, Andrew            BRK                   ND

 

Boys Triple Jump

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  Cabell, Chris                     AMH         40-06.00

    2  Mcdaniels, Chris               AMH         38-06.00

    3  Tannian, Michael             BRK          37-06.50

    4  Chilton, Damien              AMH         32-10.00

    5  Higgonbothem, Steve       AMH         32-09.00

  ---  Oulds, Hugh                      BRK                   ND

  ---  Braxton, Josh                   AMH                  ND

 

Boys Shot Put

 

        Name                                 Team         Finals

 

    1  Pavia, John                      JFOR         49-00.00

    2  Rich, Cody                       BRK          43-02.00

    3  Brown, Kyle                     AMH         39-06.75

    5  Walton, Zac                     BRK         J36-04.50

    6  Eubanks, Charles              AMH        J35-05.00

    7  Harvey, Antjuan              AMH        J35-05.00

    8  Johnson, Cory                  JFOR        J29-02.00

  ---  Lineberry, Erik                JFOR                  ND