Licensed to Staunton River High School Hy-Tek's Meet Manager 5/27/2006 07:31 PM
                  Region III OD 2006 - 5/26/2006 to 5/27/2006                  
                              Liberty University                               
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
  Region III: # 11.90  1980        Lisa Garrett, Amherst                       
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hartman, Courtney         12 Lord Botetourt           12.55q  3 
  2 Smith, Kristin            JR Rustburg                 12.78q  2 
  3 Thomas, LaEcha            SO Fleming                  12.95q  2 
  4 Hurt, Kenara                 Liberty - Boys           12.97q  1 
  5 Barnett, Erin             JR Alleghany                13.00q  1 
  6 Brown, Courtney           FR Blacksburg               13.02q  3 
  7 Stephens, Ronika          SR Appomattox               13.10q  1 
  8 Knight, Allyssa           FR Amherst                  13.27q  1 
  9 Clary, Lauren             SR Cave Spring              13.30   1 
 10 Lewis, Candace            SO Brookville               13.32   3 
 11 Craghead, Lakisha         FR Staunton River           13.38   2 
 12 Boeren, Sarah             10 Lord Botetourt           13.44   1 
 13 Eason, Lakita              9 Salem                    13.47   1 
 14 Moore, Veronica           SO Rustburg                 13.48   2 
 15 Exum, Melody              SO Brookville               13.55   3 
 16 Rosebury, Nikki           11 Pulaski                  13.58   2 
 17 Lee, Ashley                  Christiansburg           13.65   3 
 18 Johnson, Kristen          JR Rustburg                 13.72   3 
 19 Largen, Kelsey            SO Cave Spring              13.85   2 
 20 McQuail, Sarah            JR Blacksburg               13.88   3 
 21 Swaffar, Caitlan          FR Cave Spring              13.91   1 
 22 Carroll, Casey            SO Blacksburg               13.92   3 
 23 Jones, Khaia              FR Northside                15.28   2 
 
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
  Region III: # 11.90  1980        Lisa Garrett, Amherst                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Hartman, Courtney         12 Lord Botetourt           12.81    10  
  2 Smith, Kristin            JR Rustburg                 13.05     8  
  3 Stephens, Ronika          SR Appomattox               13.20     6  
  4 Thomas, LaEcha            SO Fleming                  13.28     4  
  5 Brown, Courtney           FR Blacksburg               13.33     2  
  6 Barnett, Erin             JR Alleghany                13.64     1  
  7 Knight, Allyssa           FR Amherst                  13.69  
 -- Hurt, Kenara                 Liberty - Boys              FS  
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
  Region III: # 24.70  1978        Lisa Garrett, Amherst                       
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cabbler, Brittany         JR Fleming                  25.32q  3 
  2 Bethel, Jasmine           SR Fleming                  25.83q  2 
  3 Smith, Kristin            JR Rustburg                 25.93q  1 
  4 Rose, Nicole              11 Salem                    25.99q  2 
  5 Hartman, Courtney         12 Lord Botetourt           26.27q  1 
  6 Hurt, Kenara                 Liberty - Boys           26.42q  3 
  7 Parker, Shelley           FR Brookville               26.45q  3 
  8 Davis, Candace            FR Amherst                  27.13q  1 
  9 Brown, Courtney           FR Blacksburg               27.26   2 
 10 Barnett, Erin             JR Alleghany                27.29   3 
 11 Wallace, Essie            FR Brookville               27.62   3 
 12 Lewis, Candace            SO Brookville               27.66   2 
 13 Mattingly, Avery          SO Blacksburg               27.67   1 
 14 Patterson, Jessica        FR Rustburg                 27.77   1 
 15 Zillioux, Jackie          JR Cave Spring              27.80   2 
 16 Boeren, Sarah             10 Lord Botetourt           27.85   3 
 17 Lemons, Verniss           FR William Byrd             28.92   3 
 18 Rosebury, Nikki           11 Pulaski                  28.93   2 
 19 Harris, Ashley            JR Amherst                  29.24   1 
 
Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
  Region III: # 24.70  1978        Lisa Garrett, Amherst                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Cabbler, Brittany         JR Fleming                  25.78    10  
  2 Bethel, Jasmine           SR Fleming                  25.98     8  
  3 Smith, Kristin            JR Rustburg                 26.40     6  
  4 Rose, Nicole              11 Salem                    26.47     4  
  5 Hartman, Courtney         12 Lord Botetourt           26.83     2  
  6 Parker, Shelley           FR Brookville               27.22     1  
  7 Hurt, Kenara                 Liberty - Boys           27.47  
  8 Davis, Candace            FR Amherst                  27.92  
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
  Region III: # 57.72  5/25/2002   Jenea Brown, Amherst                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cabbler, Brittany         JR Fleming                  57.59#  2   10  
  2 Hartman, Courtney         12 Lord Botetourt           59.50   2    8  
  3 Smith, Kristin            JR Rustburg                 59.80   2    6  
  4 Rose, Nicole              11 Salem                  1:00.86   2    4  
  5 Parker, Shelley           FR Brookville             1:01.34   2    2  
  6 Zillioux, Jackie          JR Cave Spring            1:01.49   2    1  
  7 Cass, Devin               SR Blacksburg             1:02.59   1 
  8 Altice, Kelley            JR Blacksburg             1:02.89   1 
  9 Wallace, Essie            FR Brookville             1:03.55   1 
 10 Davis, Candace            FR Amherst                1:03.77   2 
 11 Heath, Ashley             FR Rustburg               1:04.23   2 
 12 Sowers, Audra             11 Salem                  1:04.38   1 
 13 Barnett, Erin             JR Alleghany              1:07.83   1 
 14 Vaughn, Natasha              Pulaski                1:08.76   1 
 15 McMullen, Lynnsey         JR Northside              1:08.98   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
  Region III: # 2:17.26  5/27/2005   Catherine White, Northside                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Berenato, Cate            JR Blacksburg             2:19.53    10  
  2 Burbey, Ariel             SR Blacksburg             2:19.75     8  
  3 Tyler, Tatum              FR Cave Spring            2:22.20     6  
  4 Travitz, Rachel           JR Cave Spring            2:26.37     4  
  5 MacMillan, Laurel         SO Blacksburg             2:26.82     2  
  6 Thompson, Amanda          11 Forest                 2:27.85     1  
  7 Homer, Allison            FR Blacksburg             2:28.93  
  8 Wolter, Jessica           SO Northside              2:30.41  
  9 Rosser, Erin              JR Rustburg               2:31.17  
 10 Spickard, Stephanie       10 Lord Botetourt         2:35.21  
 11 Tate, Emma                JR Rustburg               2:39.29  
 12 Mays, Crystal             JR Alleghany              2:45.21  
 13 Lovell, Alison             9 Lord Botetourt         2:54.86  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
  Region III: # 5:01.60  5/29/2004   Kirsten Hagen, Christiansburg             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 White, Catherine          JR Northside              4:59.65#   10  
  2 Burbey, Ariel             SR Blacksburg             5:12.29     8  
  3 Rapp, Laura               FR Heritage               5:12.73     6  
  4 Travitz, Rachel           JR Cave Spring            5:16.70     4  
  5 MacPherson, Lisa          12 Forest                 5:20.92     2  
  6 Reeves, Janel             FR Brookville             5:21.05     1  
  7 Homer, Allison            FR Blacksburg             5:30.43  
  8 Hall, Sabrina                Pulaski                5:31.43  
  9 Bryant, Donna             11 Forest                 5:35.01  
 10 Spickard, Stephanie       10 Lord Botetourt         5:37.65  
 11 MacMillan, Laurel         SO Blacksburg             5:40.29  
 12 Lee, Caitlin              JR Northside              5:41.24  
 13 Wolter, Jessica           SO Northside              5:44.33  
 14 Nelson, Jessie            FR Staunton River         6:06.27  
 15 Anderson, Katie           SO Alleghany              6:16.57  
 16 Hooper, Alicia            10 Forest                 6:17.70  
 17 Frank, Shelby                Lord Botetourt         6:31.49  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
  Region III: # 10:55.62  5/28/2004   Jennifer Beury, Hidden Valley            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 White, Catherine          JR Northside             10:49.24#   10  
  2 MacMillan, Laurel         SO Blacksburg            11:32.24     8  
  3 Reeves, Janel             FR Brookville            11:35.24     6  
  4 MacPherson, Lisa          12 Forest                11:37.24     4  
  5 Sitze, Laurel             SR Cave Spring           11:40.24     2  
  6 Hall, Sabrina                Pulaski               11:44.24     1  
  7 Homer, Allison            FR Blacksburg            11:51.00  
  8 Bryant, Donna             11 Forest                12:04.00  
  9 Spickard, Stephanie       10 Lord Botetourt        12:17.00  
 10 Lee, Caitlin              JR Northside             12:20.24  
 11 Millen, Viera                Pulaski               12:28.24  
 12 MacMillan, Sarah          SR Blacksburg            12:37.00  
 13 Matthews, Kate               Hidden Valley         12:46.24  
 14 Newman, Angela            JR Brookville            13:22.00  
 15 Sites, Brittany           11 Forest                13:37.00  
 16 Williams, Alissa          FR Brookville            13:41.00  
 17 Frank, Shelby                Lord Botetourt        14:22.24  
 18 Anderson, Katie           SO Alleghany             14:29.24  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
Top 8 Advance by Time
  Region III: # 14.60  1980        Venetta Hairiston, Drewry Mason             
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Crawford, Tina            JR Cave Spring              15.13q  1 
  2 Grant, Annie              JR Blacksburg               15.64q  2 
  3 Lee, Jasmine              SO Christiansburg           15.76q  1 
  4 Clary, Lauren             SR Cave Spring              16.20q  2 
  5 Paul, Jazmine             SR Amherst                  16.46q  1 
  6 Tolley, Meagan            FR Northside                16.47q  2 
  7 Witt, Sarah               SO Staunton River           16.61q  2 
  8 High, Chelsea             11 Salem                    16.64q  2 
  9 Stevens, Ava              JR Cave Spring              16.69   1 
 10 Heller, Brooke            JR Staunton River           16.96   1 
 11 Daily, Amanda             SR Rustburg                 17.22   1 
 12 Wong, Stephanie           JR Blacksburg               17.51   2 
 13 Cornett, Brittney         10 Lord Botetourt           18.09   2 
 14 McDaniel, Bryn            SO William Byrd             18.43   1 
 -- Laprade, Latavia          FR Heritage                    FS   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
  Region III: # 14.60  1980        Venetta Hairiston, Drewry Mason             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Crawford, Tina            JR Cave Spring              15.22    10  
  2 Lee, Jasmine              SO Christiansburg           15.61     8  
  3 Grant, Annie              JR Blacksburg               15.62     6  
  4 Clary, Lauren             SR Cave Spring              15.87     4  
  5 Tolley, Meagan            FR Northside                16.53     2  
  6 High, Chelsea             11 Salem                    16.69     1  
  7 Paul, Jazmine             SR Amherst                  17.02  
  8 Witt, Sarah               SO Staunton River           17.59  
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
  Region III: # 46.01  5/29/2004   Megan Forbes, Lord Botetourt                
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bethel, Jasmine           SR Fleming                  47.18   3   10  
  2 Daily, Amanda             SR Rustburg                 48.23   3    8  
  3 Witt, Sarah               SO Staunton River           48.24   3    6  
  4 High, Chelsea             11 Salem                    49.12   3    4  
  5 Crawford, Tina            JR Cave Spring              49.24   3    2  
  6 Johnson, Kristen          JR Rustburg                 50.43   3    1  
  7 Quesenberry, Eden         10 Salem                    51.27   3 
  8 Carroll, Casey            SO Blacksburg               51.46   3 
  9 Hendricks, April          JR Blacksburg               51.66   2 
 10 Cornett, Brittney         10 Lord Botetourt           52.70   2 
 11 Marshall, Mecole          JR Brookville               52.93   2 
 12 Tolley, Meagan            FR Northside                53.27   1 
 13 Watts, Karina             SO Brookville               53.52   2 
 14 Rhodes, Renee             JR Staunton River           54.32   2 
 15 Henry, Tessy              JR Cave Spring              55.65   2 
 16 Meier, Nicole             10 Lord Botetourt           57.50   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
  Region III: # 49.70  2004        Amherst, Amherst                            
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 William Fleming High Scho  'A'                        49.98   2   10  
     1) Ashford, Omni JR                2) Bethel, Jasmine SR             
     3) Cabbler, Brittany JR            4) Thomas, LaEcha SO              
  2 Appomattox  County High School  'A'                   51.28   2    8  
     1) Christian, Shamonica JR         2) Mosley, Junika SO              
     3) Kelso, Jasmine                  4) Stephens, Ronika SR            
  3 Liberty High School  'A'                              51.88   2    6  
  4 Cave Spring  High School  'A'                         52.02   2    4  
     1) Swaffar, Caitlan FR             2) Largen, Kelsey SO              
     3) Clary, Lauren SR                4) Crawford, Tina JR              
  5 Amherst County High School  'A'                       52.30   2    2  
     1) Harris, Ashley JR               2) Knight, Allyssa FR             
     3) Paul, Jazmine SR                4) Davis, Candace FR              
  6 Blacksburg High School  'A'                           52.48   2    1  
  7 Brookville High School  'A'                           52.59   2 
     1) Wooldridge, Jesse SR            2) Marshall, Mecole JR            
     3) Exum, Melody SO                 4) Lewis, Candace SO              
  8 Salem High School  'A'                                53.60   1 
     1) Eason, Lakita 9                 2) Patton, McKenzie               
     3) Quesenberry, Eden 10            4) Smith, Yaminah FR              
  9 Lord Botetourt  'A'                                   54.64   1 
 10 William Byrd High School  'A'                         59.52   1 
     1) Dyer, Julie SO                  2) Lemons, Verniss FR             
     3) McDaniel, Bryn SO               4) Penton, Alisha JR              
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
  Region III: # 4:00.83  2003        Heritage, Heritage                        
                         Screen, Rose, Moore, Dabney                       
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 William Fleming High Scho  'A'                      4:08.31   2   10  
     1) Johnson, Cierra FR              2) Cabbler, Brittany JR           
     3) Ashford, Omni JR                4) Thomas, LaEcha SO              
  2 Blacksburg High School  'A'                         4:10.80   2    8  
     1) Burbey, Ariel SR                2) Berenato, Cate JR              
     3) Mattingly, Avery SO             4) Cass, Devin SR                 
  3 Cave Spring  High School  'A'                       4:11.07   2    6  
     1) Travitz, Rachel JR              2) Tyler, Tatum FR                
     3) Boehling, Megan SO              4) Zillioux, Jackie JR            
  4 Brookville High School  'A'                         4:11.32   2    4  
     1) Parker, Shelley FR              2) Wallace, Essie FR              
     3) Reeves, Janel FR                4) Watts, Karina SO               
  5 Salem High School  'A'                              4:13.74   2    2  
     1) Eason, Lakita 9                 2) High, Chelsea 11               
     3) Rose, Nicole 11                 4) Sowers, Audra 11               
  6 Rustburg  High School  'A'                          4:17.49   2    1  
     1) Rosser, Erin JR                 2) Tate, Emma JR                  
     3) Johnson, Kristen JR             4) Hughes, Angela FR              
  7 Liberty High School  'A'                            4:42.55   2 
  8 Northside High School  'A'                          4:43.48   1 
     1) Hughson, Morgan FR              2) Staton, Alexi SR               
     3) Nguyen, Teresa SO               4) Tolley, Meagan FR              
  9 Lord Botetourt  'A'                                 4:57.85   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
  Region III: # 9:55.29  5/28/2004   Blacksburg, Blacksburg                    
                         S. Ward, J. Overcash, H. Dorrell, A Burbey        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Blacksburg High School  'A'                        10:06.61    10  
     1) Cass, Devin SR                  2)                                
  2 Northside High School  'A'                         10:09.88     8  
     1) White, Catherine JR             2) Lee, Caitlin JR                
     3) Wolter, Jessica SO              4) Nguyen, Teresa SO              
  3 Jefferson Forest HS  'A'                           10:22.81     6  
     1) Carlton, Caitlin 11             2) Bryant, Donna 11               
     3) MacPherson, Lisa 12             4) May, Brittney 10               
  4 Rustburg  High School  'A'                         10:42.56     4  
     1) Heath, Ashley FR                2) Rosser, Erin JR                
     3) Tate, Emma JR                   4) Hughes, Angela FR              
  5 Cave Spring  High School  'A'                      11:13.27     2  
     1) Harvey, Nikki SR                2) Reilly, Katlin SR              
     3) Reilly, Molly FR                4) Woody, Mary JR                 
  6 Brookville High School  'A'                        11:20.05     1  
     1) Barksdale, Tee Al FR            2) Williams, Alissa FR            
     3) Marshall, Mecole JR             4) Watts, Karina SO               
  7 Christiansburg High School  'A'                    11:22.19  
  8 Alleghany High School  'A'                         12:01.56  
     1) Anderson, Katie SO              2) Bradley, Victoria JR           
     3) Garnett, Tiffany SR             4) Smestad, Kara JR               
  9 William Fleming High Scho  'A'                     12:02.88  
     1) Hamm, Latasha JR                2) Johnson, Cierra FR             
     3) Dinh, Margrat SO                4) Simmons, Amanda SO             
 
Girls High Jump
=======================================================================
  Region III: # 5-05.25  5/24/2003   Brenna Blevins, Pulaski Co.               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Grant, Annie              JR Blacksburg             5-02.00    10  
  2 Jones, Cassidy            JR Rustburg              J5-02.00     8  
  3 Heath, Ashley             FR Rustburg               5-00.00     5  
  3 Rosebury, Nikki           11 Pulaski                5-00.00     5  
  5 Hartman, Courtney         12 Lord Botetourt        J5-00.00     2  
  6 Carroll, Casey            SO Blacksburg            J5-00.00     1  
  7 Hubbard, Lacear           FR Amherst                4-10.00  
  8 Foor, Kaylin              SO Cave Spring           J4-10.00  
  9 Dyer, Kristen             SR William Byrd          J4-10.00  
 10 Altice, Kelley            JR Blacksburg            J4-10.00  
 11 Bethel, Jasmine           SR Fleming                4-08.00  
 12 Heller, Brooke            JR Staunton River        J4-08.00  
 13 Porter, Shannon           11 Forest                J4-08.00  
 13 Smith, Kristin            JR Rustburg              J4-08.00  
 15 Cabbler, Brittany         JR Fleming                4-06.00  
 -- Simmons, Amanda           SO Fleming                     NH  
 -- Largen, Kelsey            SO Cave Spring                 NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
  Region III: # 11-00  2000        Tabatha Schwartz, Appomattox                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Myers, Ashley             SR Brookville             9-00.00    10  
  2 Rhodes, Renee             JR Staunton River         8-06.00     8  
  3 Trinidad, Sheila          JR Appomattox             8-00.00     6  
  4 Porton, Ann Marie         JR Appomattox             7-06.00     4  
  5 Witt, Sarah               SO Staunton River         7-00.00     2  
  6 Tinsley, Tajuanna         SR Brookville             6-06.00     1  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
  Region III: # 19-11  5/28/2004   Sheemeca Berkley, Amherst                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bethel, Jasmine           SR Fleming               17-00.25    10  
  2 Smith, Kristin            JR Rustburg              16-06.75     8  
  3 Crawford, Tina            JR Cave Spring           16-05.00     6  
  4 Heller, Brooke            JR Staunton River        16-01.00     4  
  5 Daily, Amanda             SR Rustburg              15-10.50     2  
  6 Harris, Ashley            JR Amherst               15-10.00     1  
  7 Heath, Ashley             FR Rustburg              15-07.00  
  8 Davis, Kaitlyn            12 Liberty - Boys        15-05.75  
  9 Ashford, Omni             JR Fleming               15-03.00  
  9 Lee, Jasmine              SO Christiansburg        15-03.00  
 11 Boeren, Sarah             10 Lord Botetourt        15-01.50  
 12 Rose, Nicole              11 Salem                 14-10.50  
 13 Lemons, Verniss           FR William Byrd          14-06.75  
 14 Tolley, Meagan            FR Northside             14-01.25  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
  Region III: # 39-04  2002        Imani Moorman, Amherst                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bethel, Jasmine           SR Fleming               36-05.50    10  
  2 Daily, Amanda             SR Rustburg              36-05.00     8  
  3 Ashford, Omni             JR Fleming               35-03.75     6  
  4 Cornett, Brittney         10 Lord Botetourt        34-06.25     4  
  5 Smith, Kristin            JR Rustburg              34-01.00     2  
  6 Jones, Cassidy            JR Rustburg              33-08.75     1  
  7 Crawford, Tina            JR Cave Spring           33-04.50  
  8 Lee, Jasmine              SO Christiansburg        32-06.00  
  9 Rose, Nicole              11 Salem                 31-09.00  
 10 Hurt, Kenara                 Liberty - Boys        31-08.75  
 11 Boeren, Sarah             10 Lord Botetourt        31-07.00  
 12 Tolley, Meagan            FR Northside             31-03.75  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
  Region III: # 43-10  1978        Shiela Halsey, Covington                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harder, Alfreda           09 Pulaski               38-09.75    10  
  2 Jones, Kimberly           SO Heritage              37-02.00     8  
  3 Lewis, Kayla              FR Fleming               34-11.00     6  
  4 Hartman, Courtney         12 Lord Botetourt        34-07.75     4  
  5 Reid, Jasmine             SR Heritage              34-05.50     2  
  6 Travis, Rachel            SO Blacksburg            34-04.00     1  
  7 Mikulas, Becca            12 Lord Botetourt        34-03.50  
  8 Williams, Jennifer        SR Brookville            33-06.50  
  9 Wilson, Kara              SO Brookville            32-11.00  
 10 Penn-Timity, Edriam       SR Northside             31-01.00  
 11 Munson, Jenn              SR Blacksburg            30-07.75  
 12 Unroe, Heather            SR Alleghany             30-06.00  
 13 Kaiser, Kristine          SR Rustburg              30-02.75  
 14 Glover, Jericah           FR Amherst               29-03.00  
 15 Hicks, Kayleigh           SO Alleghany             29-03.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
  Region III: # 129-01  1978        Sheila Halsey, Covington                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mikulas, Becca            12 Lord Botetourt          147-00#   10  
  2 Kaiser, Kristine          SR Rustburg                115-00     8  
  3 Munson, Jenn              SR Blacksburg              106-06     6  
  4 Jones, Kimberly           SO Heritage                101-02     4  
  5 Harris, Aquisi            11 Salem                    99-05     2  
  6 Reid, Jasmine             SR Heritage                 98-04     1  
  7 Penn-Timity, Edriam       SR Northside                97-07  
  8 Travis, Rachel            SO Blacksburg               97-04  
  9 Williams, Jennifer        SR Brookville               96-08  
 10 Wolfe, Kim                JR Alleghany                93-10  
 11 Goode, Shana              SR Appomattox               89-10  
 12 Lewis, Kayla              FR Fleming                  83-06  
 13 Hicks, Kayleigh           SO Alleghany             75-09.50  
 14 Veatch, Aimee             SO Cave Spring              75-07  
 15 Hubbard, Shatina          JR Amherst                  72-05  
 16 Liou, Stacey              SO Northside                65-03  
 17 Simms, Megan              11 Salem                    56-05  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
  Region III: # 10.50  1988        Tyron Turpin, Rustburg                      
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Small, Marcus             JR Fleming                  11.16q  3 
  2 Calloway, Xavier          JR Fleming                  11.26q  2 
  3 Cunningham, Geary         FR Staunton River           11.29q  2 
  4 Oulds, Hugh               SO Brookville               11.34q  1 
  5 Houston, Stacey           FR Brookville               11.39q  3 
  6 Poindexter, Benji         11 Pulaski                  11.54q  1 
  7 Knicely, Tim                 Hidden Valley            11.56q  3 
  8 Montgomery, Kenneth       SO Staunton River           11.57q  1 
  9 Evans, Zac                   Christiansburg           11.61   1 
 10 Elbino, Luke              SO William Byrd             11.64   1 
 11 Jordan, Jonathan          FR Alleghany                11.66   3 
 12 Caveness, Tyler           FR Cave Spring              11.73   2 
 13 Brown, Sidney                Christiansburg           11.79   3 
 14 Martin, Ryan              JR Cave Spring              11.93   2 
 15 Delieto, Justin           SR Salem                    11.96   3 
 
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
  Region III: # 10.50  1988        Tyron Turpin, Rustburg                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Small, Marcus             JR Fleming                  11.26    10  
  2 Calloway, Xavier          JR Fleming                  11.49     8  
  3 Oulds, Hugh               SO Brookville               11.54     6  
  4 Cunningham, Geary         FR Staunton River           11.56     4  
  5 Houston, Stacey           FR Brookville               11.57     2  
  6 Montgomery, Kenneth       SO Staunton River           11.71     1  
  7 Poindexter, Benji         11 Pulaski                  11.86  
  8 Knicely, Tim                 Hidden Valley            12.03  
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
  Region III: # 21.59  5/29/2004   D'juan Smith, Salem                         
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kelso, Rashad             SR Appomattox             # 21.56q  1 
  2 Croner, Spencer           SR Appomattox               22.35q  2 
  3 Chambers, Michael         SO Appomattox               22.46q  1 
  4 Small, Marcus             JR Fleming                  22.49q  2 
  5 Ramey, Charles            SR Rustburg                 22.69q  1 
  6 Prunty, Jovan             JR Fleming                  22.73q  1 
  7 Ford, Marcus                 Christiansburg           22.80q  1 
  8 Prunty, Carlton           JR Fleming                  22.85q  2 
  9 Cunningham, Geary         FR Staunton River           23.15   2 
 10 Elbino, Luke              SO William Byrd             23.16   1 
 11 Evans, Zac                   Christiansburg           23.20   1 
 12 Worley, Stu               SR Blacksburg               23.59   2 
 13 Jordan, Jonathan          FR Alleghany                23.60   1 
 14 Clark, Chris              SO Alleghany                25.12   2 
 
Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
  Region III: # 21.59  5/29/2004   D'juan Smith, Salem                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Kelso, Rashad             SR Appomattox               21.62    10  
  2 Croner, Spencer           SR Appomattox               22.81     8  
  3 Chambers, Michael         SO Appomattox               22.97     6  
  4 Prunty, Jovan             JR Fleming                  23.22     4  
  5 Small, Marcus             JR Fleming                  23.40     2  
  6 Ramey, Charles            SR Rustburg                 23.67     1  
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
  Region III: # 48.30  1985        Chris Booker, Buckingham                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kelso, Rashad             SR Appomattox               47.51#  2   10  
  2 Croner, Spencer           SR Appomattox               50.12   2    8  
  3 Schoppmeyer, Eric         JR Alleghany                50.52   2    6  
  4 DiSalvo, Peter            SR Blacksburg               50.80   2    4  
  5 Ramey, Charles            SR Rustburg                 50.93   2    2  
  6 Calloway, Ricky           SR Heritage                 50.96   2    1  
  7 Ford, Marcus                 Christiansburg           51.19   1 
  8 Murthy, Shashi            11 Forest                   51.33   2 
  9 Hash, Andrae              12 Pulaski                  51.82   2 
 10 Elbino, Luke              SO William Byrd             51.91   1 
 11 Ferguson, Bryant          12 Forest                   52.50   1 
 12 Pires, Curt                  Hidden Valley            52.97   1 
 13 Anderson, Tyree           JR William Byrd             53.07   1 
 14 Tyler, Trey               SR Cave Spring              53.19   1 
 15 Webb, Ryan                   Liberty - Boys           54.75   1 
 16 Ross, Brandon             SO Alleghany                56.09   1 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
  Region III: # 1:59.81  5/29/2004   Donnie Mikles, Rustburg                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Siska, Kyle               SR Salem                  1:58.93#   10  
  2 Crowder, Josh             12 Pulaski                2:00.83     8  
  3 Nellum, Jermaine             Liberty - Boys         2:01.57     6  
  4 Resendes, Kyle            12 Forest                 2:01.96     4  
  5 Horst, John               SO Christiansburg         2:03.37     2  
  6 Clark, Collin             11 Forest                 2:04.40     1  
  7 Givens, Andrew            SR Blacksburg             2:05.30  
  8 Hencke, Brian             FR Blacksburg             2:05.51  
  9 Mariner, Van              SR Brookville             2:08.01  
 10 Harden, Fred              SR Heritage               2:08.12  
 11 Howard, Stephen           SR Blacksburg             2:10.06  
 12 Hall, Darris              SR Fleming                2:12.95  
 13 Edwards, Zac              SR Northside              2:13.50  
 14 Aragon, Hugo              SO Rustburg               2:14.09  
 15 Clark, Jon                SO Fleming                2:18.47  
 16 Umstead, Ben              FR Alleghany              2:22.22  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
  Region III: # 4:19.10  1976        Zane Branson, Staunton River              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Edwards, Zac              SR Northside              4:24.54    10  
  2 Reeves, Will              JR Brookville             4:28.30     8  
  3 Horst, John               SO Christiansburg         4:31.40     6  
  4 Cates, Zac                SR Cave Spring            4:37.67     4  
  5 Smith, Tim                SO Cave Spring            4:39.59     2  
  6 Weston, Griffin           JR Brookville             4:40.05     1  
  7 Howard, Stephen           SR Blacksburg             4:42.92  
  8 Matthews, Drew               Hidden Valley          4:43.30  
  9 Pellman, Dakota           FR Heritage               4:44.51  
 10 Lehardy, Barrett             Hidden Valley          4:48.28  
 11 Aragon, Hugo              SO Rustburg               4:48.61  
 12 McConchie, Steven         JR William Byrd           4:48.73  
 13 Kadak, Matthew            10 Forest                 4:50.95  
 14 Wickham, Daniel           SO William Byrd           4:56.28  
 15 Arthur, Jacob             SO Brookville             4:58.02  
 16 Clark, Jon                SO Fleming                5:01.04  
 17 Smith, Jamey              SO Alleghany              5:05.17  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
  Region III: # 9:20.50  1972        Mike Hariston, Laurel Park                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Edwards, Zac              SR Northside              9:41.88    10  
  2 Horst, John               SO Christiansburg         9:54.76     8  
  3 Smith, Tim                SO Cave Spring           10:04.53     6  
  4 Lehardy, Barrett             Hidden Valley         10:04.93     4  
  5 Curry, Winston            SR Northside             10:10.21     2  
  6 Kadak, Matthew            10 Forest                10:16.24     1  
  7 Weston, Griffin           JR Brookville            10:27.24  
  8 Capobianco, Stephen          Christiansburg        10:28.66  
  9 Wilson, Jake              SO Brookville            10:33.24  
 10 Billaud, Keran               Pulaski               10:34.97  
 11 Wickham, Daniel           SO William Byrd          10:54.24  
 12 Rote, Colin               11 Forest                10:56.24  
 13 Viehland, Christian       SO Blacksburg            10:57.29  
 14 Lacy, Michael             JR Rustburg              11:01.24  
 15 Arthur, Jacob             SO Brookville            11:04.24  
 16 Smith, Jamey              SO Alleghany             11:14.24  
 17 Culicerto, Luke           SO Northside             11:22.24  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
Top 8 Advance by Time
  Region III: # 14.10  1980        Calvin White,Chris Hairiston, Jefferson Fore
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gaines, Keith             SR Salem                    14.57q  2 
  2 Nixon, Ethan              SO Brookville               14.58q  3 
  3 Brown, Joseph             SR Amherst                  15.04q  2 
  4 McIvor, William           SO Rustburg                 15.19q  3 
  5 Booker, Kendal            SO Northside                15.22q  3 
  6 Kelso, TK                 SR Appomattox               15.29q  1 
  7 Megginson, Rashard        JR Appomattox               15.49q  1 
  8 Morris, Isaiah               Christiansburg           15.62q  1 
  9 Christian, Reggie         SR Brookville               15.77   2 
 10 Quick, Jacob                 Liberty - Boys           15.85   1 
 11 Tannian, Michael          JR Brookville               16.21   2 
 12 Turner, Vo n              SR Salem                    16.24   2 
 13 Cooke, John               JR Blacksburg               16.25   3 
 14 Motley, Brandon           JR William Byrd             17.38   3 
 15 Fisher, Alex              SO William Byrd             17.52   1 
 16 White, Justin             SR Northside                17.55   1 
 17 Dunn, Joseph              SO Christiansburg           22.39   3 
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
  Region III: # 14.10  1980        Calvin White,Chris Hairiston, Jefferson Fore
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Nixon, Ethan              SO Brookville               14.96    10  
  2 Gaines, Keith             SR Salem                    14.97     8  
  3 Booker, Kendal            SO Northside                15.34     6  
  4 Brown, Joseph             SR Amherst                  15.60     4  
  5 Kelso, TK                 SR Appomattox               15.61     2  
  6 McIvor, William           SO Rustburg                 15.64     1  
  7 Morris, Isaiah               Christiansburg           15.69  
  8 Megginson, Rashard        JR Appomattox               15.79  
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
  Region III: # 38.29  5/23/2003   Nelson Dawson, Heritage                     
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gaines, Keith             SR Salem                    40.10   3   10  
  2 Megginson, Rashard        JR Appomattox               40.72   3    8  
  3 Morris, Isaiah               Christiansburg           41.12   3    6  
  4 Cooke, John               JR Blacksburg               41.42   3    4  
  5 Quick, Jacob                 Liberty - Boys           41.51   3    2  
  6 Nixon, Ethan              SO Brookville               41.90   3    1  
  7 Booker, Kendal            SO Northside                43.11   2 
  8 Motes, Phillip            SR Northside                43.58   2 
  9 Motley, Brandon           JR William Byrd             43.80   2 
 10 Shorter, William             Christiansburg           43.84   1 
 11 McIvor, William           SO Rustburg                 43.91   3 
 12 Lilly, Keith              SO Alleghany                45.09   1 
 13 Bailey, David             SR Heritage                 45.19   2 
 14 Medley, Anthony           FR Salem                    45.64   2 
 15 Jordan, Adrian            SO Alleghany                46.32   1 
 -- Massey, Ronnie            SR Northside                   DQ   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
  Region III: # 42.80  1985        Rustburg, Rustburg                          
                       Mosley, Elliott, Davis, Page                      
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Heritage High School  'A'                             43.56   2   10  
     1) Calloway, Corey SO              2) Callands, Alante JR            
     3) Davis, Korrey SO                4) Thomas, Jeremy SR              
  2 Brookville High School  'A'                           44.14   2    8  
     1) Houston, Stacey FR              2) Rich, Cody JR                  
     3) Mason, Chad FR                  4) Oulds, Hugh SO                 
  3 Appomattox  County High School  'A'                   44.57   2    6  
     1) Kelso, TK SR                    2) Kelso, Rashad SR               
     3) Spinner, PJ SR                  4) Chambers, Michael SO           
  4 Christiansburg High School  'A'                       44.96   2    4  
  5 Amherst County High School  'A'                       45.14   2    2  
     1) Brown, Joseph SR                2) Rose, Jonathan JR              
     3) Gibson, Rodney JR               4) Richerson, Sonny SO            
  6 Salem High School  'A'                                45.41   2    1  
     1) Chaney, Cameron SR              2) Delieto, Justin SR             
     3) Gaines, Keith SR                4) Jennings, Matt SR              
  7 William Fleming High Scho  'A'                        45.53   2 
     1) Donner, Daniel SR               2) Prunty, Jovan JR               
     3) Prunty, Carlton JR              4) Small, Marcus JR               
  8 Cave Spring  High School  'A'                         45.66   1 
     1) Caveness, Tyler FR              2) Martin, Ryan JR                
     3) Keeling, Darryl SO              4) Ferguson, Shaun JR             
  9 Alleghany High School  'A'                            46.46   1 
     1) Allen, Perry SO                 2) Clark, Chris SO                
     3) Ross, Brandon SO                4) Jordan, Adrian SO              
 10 William Byrd High School  'A'                         51.22   1 
     1) Anderson, Marcus SR             2) Anderson, Tyree JR             
     3) Board, Alvin JR                 4) Brown, Rodney JR               
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
  Region III: # 3:23.50  1980        Bassett, Bassett                          
                         Ross, Scott, Hairston, Dillard                    
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Heritage High School  'A'                           3:23.70   2   10  
     1) Calloway, Corey SO              2) Calloway, Ricky SR             
     3) Ferguson, Wayne JR              4) Pennix, Nehemiah FR            
  2 Salem High School  'A'                              3:25.52   2    8  
     1) Anderson, Jerran SR             2) Gaines, Keith SR               
     3) Lewis, Marcus SR                4) Siska, Kyle SR                 
  3 Jefferson Forest HS  'A'                            3:28.03   2    6  
     1) Elliott, Lee 11                 2) Ferguson, Bryant 12            
     3) Heisler, Brendan 12             4) Murthy, Shashi 11              
  4 Christiansburg High School  'A'                     3:28.47   2    4  
  5 Appomattox  County High School  'A'                 3:30.36   2    2  
     1) Croner, Spencer SR              2) Chambers, Michael SO           
     3) Kelso, TK SR                    4) Kelso, Rashad SR               
  6 Blacksburg High School  'A'                         3:30.65   1    1  
  7 Rustburg  High School  'A'                          3:31.41   2 
     1) Ramey, Charles SR               2) Cowart, Kerry JR               
     3) McIvor, William SO              4) Aragon, Hugo SO                
  8 Liberty High School  'A'                            3:34.00   1 
     1) Bollinger, Ryne SO              2) Nellum, Jermaine               
     3) Quick, Jacob                    4) Webb, Ryan                     
  9 William Fleming High Scho  'A'                      3:37.56   1 
     1) Donner, Daniel SR               2) Prunty, Carlton JR             
     3) Prunty, Jovan JR                4) Small, Marcus JR               
 10 Alleghany High School  'A'                          3:38.87   1 
     1) Schoppmeyer, Eric JR            2) Ross, Brandon SO               
     3) Lilly, Keith SO                 4) Jordan, Jonathan FR            
 11 Brookville High School  'A'                         3:38.91   1 
     1) Christian, Reggie SR            2) Nixon, Ethan SO                
     3) McDaniel, Brad SR               4) Mason, Chad FR                 
 12 William Byrd High School  'A'                       3:39.74   1 
     1) Anderson, Tyree JR              2) Brown, Rodney JR               
     3) Motley, Brandon JR              4) Hall, Andrew FR                
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
  Region III: # 8:09.67  5/28/2005   Jefferson Forest, Jefferson Forest        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Blacksburg High School  'A'                         8:06.83#   10  
     1) Howard, Stephen SR              2) DiSalvo, Peter SR              
     3) Hencke, Brian FR                4) Givens, Andrew SR              
  2 Jefferson Forest HS  'A'                            8:12.61     8  
     1) Clark, Collin 11                2) Heisler, Brendan 12            
     3) Kadak, Matthew 10               4) Kadak, Steven 09               
  3 Brookville High School  'A'                         8:16.47     6  
     1) Wilson, Zack SR                 2) McDaniel, Brad SR              
     3) Mariner, Van SR                 4) Reeves, Will JR                
  4 Cave Spring  High School  'A'                       8:22.06     4  
     1) Capps, Ryan SO                  2) Tyler, Trey SR                 
     3) Cates, Zac SR                   4) Smith, Tim SO                  
  5 Heritage High School  'A'                           8:35.37     2  
     1) Jones, Tyler FR                 2) Harden, Fred SR                
     3) Hinton, Cordaro SR              4) Pennix, Nehemiah FR            
  6 Christiansburg High School  'A'                     8:48.50     1  
  7 Liberty High School  'A'                            8:52.37  
     1) Bollinger, Ryne SO              2) Nellum, Jermaine               
     3) Webb, Ryan                      4) Scott, Ian                     
  8 Salem High School  'A'                              9:01.63  
     1) Brookshier, Jacob JR            2) Crotts, Daniel SO              
     3) Ledwith, Brian JR               4) Weeks, Kevin JR                
  9 Northside High School  'A'                          9:05.64  
     1) Culicerto, Luke SO              2) Hale, Luke FR                  
     3) Curry, Winston SR               4) Wilkins, Mychal SO             
 10 William Fleming High Scho  'A'                      9:16.68  
     1) Clark, Jon SO                   2) Espeut, Devynne JR             
     3) Hall, Darris SR                 4) Jenkins, Jesse FR              
 11 Alleghany High School  'A'                          9:28.28  
     1) Umstead, Ben FR                 2) Gordon, Brandon FR             
     3) Smith, Jamey SO                 4) Schoppmeyer, Eric JR           
 
Boys High Jump
=======================================================================
  Region III: #  6-10  1978        Kenny Glover, Tim James, James Cochran, Nels
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nixon, Ethan              SO Brookville             6-02.00    10  
  2 Cowart, Kerry             JR Rustburg               6-00.00     8  
  3 Jennings, Matt            SR Salem                 J6-00.00     6  
  4 White, Justin             SR Northside             J6-00.00     4  
  5 Hall, Darris              SR Fleming               J6-00.00     2  
  6 Lewis, Marcus             SR Salem                  5-10.00     0.5
  6 Keys, Greg                SO Blacksburg             5-10.00     0.5
  8 Croner, Spencer           SR Appomattox            J5-10.00  
  9 James, Tres               FR Brookville             5-08.00  
  9 Megginson, Rashard        JR Appomattox             5-08.00  
 11 Brown, Demetrious         10 Pulaski               J5-08.00  
 -- Twine, Austin             12 Pulaski                     NH  
 -- Alderman, Rick             9 Lord Botetourt              NH  
 -- Jordan, Adrian            SO Alleghany                   NH  
 -- Jordan, Jonathan          FR Alleghany                   NH  
 -- Mitchell, Michael         JR Heritage                    NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
  Region III: # 14-06  5/2005      Devin Almond, Appomattox                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Stephen           SR Heritage              13-06.00    10  
  2 Bell, James               SO Staunton River        12-06.00     8  
  3 Smith, Matt               11 Forest               J12-06.00     6  
  4 Epperson, Andrew          FR Brookville           J12-06.00     4  
  5 Ford, Jonathan            SO Appomattox            12-00.00     2  
  6 Broda, Kyle               FR Brookville            11-06.00     1  
  7 Mitchell, Michael         JR Heritage              10-06.00  
  8 Craig, Kevin              SR Staunton River       J10-06.00  
 -- Bennett, Dalton           FR Appomattox                  NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
  Region III: # 24-07  1977        Mauri Anderson, Rustburg                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ferguson, Wayne           JR Heritage              23-07.00    10  
  2 Croner, Spencer           SR Appomattox            21-11.75     8  
  3 Gaines, Keith             SR Salem                 21-10.00     6  
  4 Ferguson, Justin          SR Staunton River        21-08.50     4  
  5 Knicely, Tim                 Hidden Valley         21-06.50     2  
  6 White, Justin             SR Northside             20-08.50     1  
  7 Hall, Darris              SR Fleming               20-05.75  
  8 Asconi, Patrick              Christiansburg        20-02.25  
  9 Brown, Joseph             SR Amherst               20-00.50  
 10 Lewis, Marcus             SR Salem                 19-07.25  
 11 Jordan, Adrian            SO Alleghany             19-06.50  
 12 Schoppmeyer, Eric         JR Alleghany             17-07.50  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
  Region III: # 48-04  1978        Traci Poindexter, Altavista                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ferguson, Wayne           JR Heritage              46-00.50    10  
  2 Lewis, Marcus             SR Salem                 45-11.75     8  
  3 White, Justin             SR Northside             45-08.00     6  
  4 Chambers, Michael         SO Appomattox            45-03.50     4  
  5 Croner, Spencer           SR Appomattox            44-11.50     2  
  6 Ramey, Charles            SR Rustburg              44-10.00     1  
  7 Hall, Darris              SR Fleming               44-02.50  
  8 Nixon, Ethan              SO Brookville            43-06.50  
  9 Morgan, Will              SO Appomattox            43-06.00  
 10 Asconi, Patrick              Christiansburg        43-03.00  
 11 Ferguson, Justin          SR Staunton River        43-00.50  
 12 Jordan, Adrian            SO Alleghany             42-11.50  
 13 Lacy, Ronnie              JR Appomattox            42-09.50  
 14 Prunty, Jovan             JR Fleming               41-11.00  
 15 Brown, Demetrious         10 Pulaski               41-03.75  
 16 Poindexter, Benji         11 Pulaski               40-02.00  
 17 Elbino, Luke              SO William Byrd          39-09.00  
 18 Megginson, Rashard        JR Appomattox            39-07.75  
 19 Booker, Kendal            SO Northside             39-04.00  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
  Region III: # 58-01  1975        Ross Schaffstall, Brookville                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Trent, Jo-El              SO Heritage              50-09.25    10  
  2 Williams, Ray             SR Blacksburg            50-07.50     8  
  3 Pavia, John               11 Forest                47-10.25     6  
  4 Horton, Josh                 Hidden Valley         47-02.50     4  
  5 Bell, Thomas              SR Staunton River        44-09.00     2  
  6 Wright, Seth              SO Alleghany             44-01.75     1  
  7 Howard, Jonathan          SR Blacksburg            43-02.50  
  8 Croner, David             SR Appomattox            42-10.50  
  9 Hubbard, Barry            JR Fleming               42-04.00  
 10 Ferguson, Wayne           JR Heritage              41-10.00  
 11 Williamson, Ryan          JR Alleghany             41-06.00  
 12 Robinson, Daniel          JR Alleghany             41-03.75  
 13 Anderson, Marcus          SR William Byrd          41-03.25  
 14 Alcorn, Jared                Christiansburg        40-10.50  
 15 Rich, Cody                JR Brookville            40-08.50  
 16 Llamas, Antawn            SR Northside             40-07.00  
 17 McCauley, David           SO Salem                 35-08.75  
 18 Rigney, William           10 Pulaski               35-03.25  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
  Region III: # 161-03  1976        Charles Thompson, Brookville               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Daniel          JR Alleghany               154-11    10  
  2 Kuster, Erik                 Liberty - Boys          151-00     8  
  3 Bell, Thomas              SR Staunton River          143-09     6  
  4 Williams, Ray             SR Blacksburg              135-07     4  
  5 Wright, Seth              SO Alleghany               128-00     2  
  6 Pavia, John               11 Forest                  127-07     1  
  7 Trent, Jo-El              SO Heritage                125-09  
  8 Depreist, Zachary         JR Alleghany               123-04  
  9 Howard, Jonathan          SR Blacksburg              120-03  
 10 Llamas, Antawn            SR Northside               115-01  
 11 McCauley, David           SO Salem                   114-07  
 12 McDaniel, Brad            SR Brookville              114-03  
 13 Burkette, Kevin           12 Pulaski                 109-02  
 14 Horton, Josh                 Hidden Valley           108-09  
 15 Anderson, Marcus          SR William Byrd            101-05  
 -- Akers, Cam                10 Pulaski                   FOUL  
 -- Crawley, Gerrard          SR Amherst                   FOUL  
 -- Hall, Dionte              FR Fleming                   FOUL  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) William Fleming High Scho   94        2) Blacksburg High School     81   
    3) Rustburg  High School       76        4) Cave Spring  High School   51   
    5) Lord Botetourt              40        6) Northside High School      30   
    7) Brookville High School      26        8) Appomattox  County High S  24   
    9) Heritage High School        21       10) STAUNTON RIVER HIGH SCHOO  20   
   11) Salem High School           17       12) Pulaski County High Schoo  16   
   13) Jefferson Forest HS         13       14) Christiansburg High Schoo   8   
   15) Liberty High School          6       16) Amherst County High Schoo   3   
   17) Alleghany High School        1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Appomattox  County High Sc  76        2) Heritage High School       63   
    3) Salem High School           57.50     4) Brookville High School     57   
    5) Northside High School       39        6) Jefferson Forest HS        33   
    7) Blacksburg High School      31.50     8) Christiansburg High Schoo  31   
    9) William Fleming High Scho   26       10) STAUNTON RIVER HIGH SCHOO  25   
   11) Alleghany High School       19       12) Liberty High School        16   
   12) Cave Spring  High School    16       14) Rustburg  High School      13   
   15) Hidden Valley HIgh School   10       16) Pulaski County High Schoo   8   
   17) Amherst County High School   6